Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2016 16:15
Děsivá reakce

Miminko téměř "uhořelo" po léku na teplotu! Užíváme ho běžně!

Alergická reakce na ibuprofen
Zdroj: facebook.com

Je to lék, který v domácí lékárničce bez jakékoli nadsázky asi úplně každý. Často si ho bereme úplně automaticky - třeba v momentě, kdy nás rozbolí hlava. Obyčejný "brufen" ovšem může být smrtelně nebezpečný!

Jasně to ukazuje případ miminka z Velké Británie. Ani ne jedenapůlroční Finley Kirwan totiž skoro umřel poté, co mu rodiče dali obyčejný ibuprofen.


Hošík totiž okamžitě po podání léku začal mít vážné potíže s dýcháním, nemohl polknout a raketově mu stoupnula teplota. Rodiče proto chlapce okamžitě převezli do nemocnice, kde ještě přituhlo.


K už vyjmenovaným potížím se totiž záhy ještě přidala agresivní rudá vyrážka, která navíc začala místy mokvat a černat. Lékařům podle Mirroru trvalo čtyři dny, než zjistili, co se s Finleyem vlastně stalo.

 

 

Ukázalo se, že hoch trpí Stevens-Johnsonovým syndromem, což je vzácná a potenciálně život ohrožující kožní choroba, která se projeví často právě po podání konkrétního léku nebo při určité infekci.Rodiče Finleyho si ovšem prošli peklem - prckovi totiž začaly jako "bonus" ke všemu už vyjmenovanému ještě selhávat orgány a lékaři matku a otce varovali, že je možné, že jejich syn nepřežije. Naštěstí má Finley tuhý kořínek a už je zase doma.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁZRAČNÉ UZDRAVENÍ. Miminko operaci přežilo. Lékaři mu vytvořili srdce za pomoci Googlu!

DĚSIVÝ SNÍMEK: Ultrazvuk nenarozeného miminka odhalil něco strašidelného! Co to proboha je?

pez TN.cz
Reklama