Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2016 16:15
Děsivá reakce

Miminko téměř "uhořelo" po léku na teplotu! Užíváme ho běžně!

Alergická reakce na ibuprofen
Zdroj: facebook.com

Je to lék, který v domácí lékárničce bez jakékoli nadsázky asi úplně každý. Často si ho bereme úplně automaticky - třeba v momentě, kdy nás rozbolí hlava. Obyčejný "brufen" ovšem může být smrtelně nebezpečný!

Jasně to ukazuje případ miminka z Velké Británie. Ani ne jedenapůlroční Finley Kirwan totiž skoro umřel poté, co mu rodiče dali obyčejný ibuprofen.


Hošík totiž okamžitě po podání léku začal mít vážné potíže s dýcháním, nemohl polknout a raketově mu stoupnula teplota. Rodiče proto chlapce okamžitě převezli do nemocnice, kde ještě přituhlo.


K už vyjmenovaným potížím se totiž záhy ještě přidala agresivní rudá vyrážka, která navíc začala místy mokvat a černat. Lékařům podle Mirroru trvalo čtyři dny, než zjistili, co se s Finleyem vlastně stalo.

 

 

Ukázalo se, že hoch trpí Stevens-Johnsonovým syndromem, což je vzácná a potenciálně život ohrožující kožní choroba, která se projeví často právě po podání konkrétního léku nebo při určité infekci.Rodiče Finleyho si ovšem prošli peklem - prckovi totiž začaly jako "bonus" ke všemu už vyjmenovanému ještě selhávat orgány a lékaři matku a otce varovali, že je možné, že jejich syn nepřežije. Naštěstí má Finley tuhý kořínek a už je zase doma.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁZRAČNÉ UZDRAVENÍ. Miminko operaci přežilo. Lékaři mu vytvořili srdce za pomoci Googlu!

DĚSIVÝ SNÍMEK: Ultrazvuk nenarozeného miminka odhalil něco strašidelného! Co to proboha je?

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.1. | 18:51 Helena Trink
8
Ibuprofen jedenapulletemu decku? No te prsk!
25.1. | 17:04 pichav
-9
Z TOHO TITULKU BYCH NEJDRIV MYSLEL !!!! ZE RODICE ZKOUSELI SE ZAPALOVACEM !!! V ...
26.1. | 10:57 Roman Kovařík
0
Náhlasit nevhodný komentář
nila, já jsem již také nad tím přemýšlel, že je ten "virus" úplnou "náhodou" většinou v zemích, které hodně spolupracují s Venezuelou a Kubou, že by zase amíci experimentovali
26.1. | 01:02 slivovicka
5
Náhlasit nevhodný komentář
Heleno, existují i léky pro děti, které v nižších dávkách ibuprofen obsahují. Samozřejmě že nešlo o ibuprofen pro dospělé. Nesmíte věřit všemu, co vám tu Nova napíše. Na Mirroru jasně píší, že šlo o dětský lék proti kašli, který ibuprofen obsahuje.
25.1. | 22:43 nila
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nebezpečí pro těhotné- Brazilci nevěří na výmluvu, že zakrnění mozku novorozenců způsobil virus zika
25.1. | 18:51 Helena Trink
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ibuprofen jedenapulletemu decku? No te prsk!
25.1. | 17:04 pichav
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Z TOHO TITULKU BYCH NEJDRIV MYSLEL !!!! ZE RODICE ZKOUSELI SE ZAPALOVACEM !!! V RUCE !!!! JAKE MA DITE PRDY !!! PO LEKU A VEDLEJSICH UCINCICH !!! TITULKY VZDY NATESI UCHYLAKY !!!! ZE ??!!! A TI JSOU PAK NEJZKLAMANEJSI ZE VSECH UCASTNIKU !!!! PRIBEHU A JEHO BEHU !!! PO SVETE !!!