Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.7. 2017 20:41
Zbité novorozeně

Miminko z babyboxu zemřelo, matka je ve vazbě! Viní ji z vraždy

Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Plzni poslal odpoledne do vazby 30letou matku, která v neděli odložila svého novorozeného syna do babyboxu. Chlapečkovi podle kriminalistů způsobila natolik vážná poranění, že druhý den v nemocnici zemřel. Vyšetřovatelé ženu obvinili z vraždy, kterou podle nich plánovala.

Policejní eskorta k soudu přivedla 30letou ženu, která se schovávala v mikině s kapucí. Rozhodování o vazebním stíhání trvalo téměř dvě hodiny. Nakonec soud ženu do vazby poslal.

 

"Je zde obava, že by se mohla ukrývat nebo prchnout. Obviněná nevypovídala, ale víc soud nebude sdělovat s ohledem na probíhající vyšetřování," uvedla soudkyně plzeňského okresního soudu Miriam Kantorová.

 

Žena je obviněná z vraždy novorozence, kterou měla plánovat. V neděli chlapečka porodila v koupelně a poté mu podle policie způsobila natolik vážná zranění, že miminko druhý den zemřelo. Její rodina prý o tom, že je těhotná, vůbec nevěděla.

 

 

Dítě, které prý nemělo na první pohled žádné známky tvrdého zacházení žena svěřila své matce, která ji v koupelně vyrušila a ta ho měla odvézt do babyboxu. Zachytily ji při tom městské kamery a policii přivedly až k rodině. Za vraždu miminka ženě hrozí až doživotní trest vězení.

Martin Kočárek/epa TN.cz