Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 11.2. 2016 15:20
nehoda ve Francii

Minibus se srazil s náklaďákem! Při nehodě zemřelo šest dětí

Zdroj: Enex

Smrt šesti nezletilých osob si dnes v západní Francii vyžádala srážka mikrobusu s kamionem. Další tři lidé, včetně řidiče mikrobusu, utrpěli zranění. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na místní policii.

 

Osm nezletilých a řidič kamionu vyvázli z nehody bez zranění. V autobusu podle stanice France2 jelo z ostrova Oléron do obce Surgeres 15 středoškoláků. Kamion vezl stavební odpad. Neštěstí se stalo v centru města Rochefort krátce před 07:15 SEČ. O jeho příčinách zatím nejsou informace. První poznatky podle médií ukazují na vinu kamionu.

 

Prezident François Hollande vyjádřil soustrast rodinám obětí a vyzval k důkladnému vyšetření nehody. Premiér Manuel Valls vyslal na místo ministryni pro mládež Najat Vallaudovou-Belkacemovou a ministryni Ségolène Royalovou, která byla léta předsedkyní rady departementu Charente-Maritime, v němž k tragédii došlo.


Nehoda minibusu - 2
Zdroj: Profimedia

 

Jedná se druhou podobnou nehodu v posledních dnech. Ve středu v oblasti Doubs ve východní Francii zahynuli dva nezletilí ve věku 12 a 15 let také při srážce školního autobusu s nákladním autem.

 

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Selfie zlomek sekundy před nehodou. Kdyby viděla, co je za ní, omdlí na místě strachy

Emotivní snímek, který obletěl svět: Co dělá hasič s mobilem tomu batoleti?

mom tn.cz / ČTK