Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 5. 2018
Výjezdní zasedání

Ministři jeli do Brna vlakem, řešili nádraží i stavbu dálnice

Zdroj: TV Nova

Výstavbu nového železničního uzlu, nádraží a stavbu dálnice D52 v Mikulově dnes řešila v Brně vláda v demisi v čele s premiérem Andrejem Babišem.

Na dvoudenní výjezdní zasedání vyrazili ministři ráno vlakem. Hned na nádraží dostal brněnský primátor Petr Vokřál od Andreje Babiše několik dotazů. A nedokázal na ně odpovědět.

 

Primátor Petr Vokřál členům kabinetu ukazoval na nádraží možné nové varianty a premiéra zajímalo, proč by mělo stát nové nádraží víc než 40 miliard a proč vázne výstavba dálnice z Brna do Vídně.

 

Nádraží v Brně ročně odbaví asi 22 milionů cestujících. Vedení města preferuje výstavbu nového nádraží u řeky. Nad jeho cenou však předseda vlády jen nevěřícně kroutil hlavou.

 

Odpoledne řešili premiér a ministr dopravy výstavbu dálnice D52 v Mikulově. Babiš apeloval na to, ať se dají věci do pohybu.

 

 

Babiš narážel na to, že zatímco Rakušané loni dokončili nový úsek dálnice mezi Schrickem a Poysbrunnem a zbývá jim k hranicím dotáhnout posledních 10 kilometrů, na jihu Moravy se od roku 1996 vůbec nekoplo do země.


Výstavba by na české straně měla začít příští rok, takže po nové dálnici mezi Brnem a Vídní se začne jezdit nejdřív v roce 2025.

pez, Ondřej Požár TN.cz
Reklama