Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2017 22:09
osudová chyba

Mirka si spletli s jiným vězněm, zemřel. Sestře i dozorci hrozí 6 let

Zdroj: TV Nova

Za smrt vězně, který omylem dostal v pankrácké věznici metadon a zemřel, jsou obviněni podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) jeden dozorce a zdravotní sestra. Spis dostalo státní zastupitelství.

Nejen záměna stejného příjmení, ale i pochybení personálu – to jsou podle vyšetřovatelů příčiny smrti třicetiletého Miroslava. Ten loni v prosinci vypil kvůli záměně s vězněm, který byl drogově závislý, metadon, ačkoliv ho neužíval. I když se personál věznice o chybě rychle dozvěděl, místo pomoci ho poslal spát. Stav vězně se zhoršoval, až nakonec zemřel.

 

Generální inspekce bezpečnostních sborů chce obžalovat dva zaměstnance pankrácké věznice a to zdravotní sestru, která podle GIBSu pro odsouzeného nezajistila žádnou péči, i když z pitevního protokolu jasně vyplývá, že jeho úmrtí se dalo zabránit, a dále strážného, který záměnu neohlásil ani nikam nezaznamenal a navíc nenechal přiotráveného vězně hlídat.

 

 

Zprávu přinesl web irozhlas.cz. Oběma obviněným hrozí až šest let vězení. Inspekce již případ uzavřela a spis předala státnímu zastupitelství, které rozhodne, zda budou sestra a dozorce obžalováni.

 

Detektivové část viny připisují i samotnému vězni, který zemřel. Podle nich totiž znal účinky omamných a psychotropních látek.
S tím však nesouhlasí přítelkyně mrtvého, která už na pankráckou věznici podala trestní oznámení.

lud/ Nikol Slancová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.8. | 13:10 allanaldik
6
jak hrozi? Udelali chybu zemrel clovek ikdyz byl v base tak by meli sedet jako ...
2.8. | 14:22 pichav
-1
☝ PRO DOZORCE JSOU VEZNI !!!!! JEN MASO PRO DOKTORA JACKSONA !!!! PRO NE TO ...
3.8. | 07:25 luenell
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsem fanatička, ale věřím, ze všechno co se děje má svůj důvod. Podle toho co se psalo, když se to stalo, tak seděl za porušení zákazu řízení motorového vozidla. Takže jezdil buď pod vlivem nebo nedodržoval předpisy=ohrožoval okolí. Mozna tato jeho smrt zabránila smrti jiných po jeho propuštění.
2.8. | 16:29 pichav
0
Náhlasit nevhodný komentář
☝ VZDYT PISU !!!! SEDEL ZA MARENU !!!! REKLA TO NEKDE JEHO SNOUBENKA !!!! ☝
2.8. | 14:57 pichav
0
Náhlasit nevhodný komentář
☝ NAVIC PODLE JEHO PRITELKYNE CO JINDE REKLA !!!! MEL JEN MARENU !!!! ZA MARENU DOSTAL DF TREST SMRTI !!!! ☝
2.8. | 14:22 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
☝ PRO DOZORCE JSOU VEZNI !!!!! JEN MASO PRO DOKTORA JACKSONA !!!! PRO NE TO NEJSOU LIDI ☝
2.8. | 13:10 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
jak hrozi? Udelali chybu zemrel clovek ikdyz byl v base tak by meli sedet jako kazdy co provede trestny cin i neumyslne.