Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2017
holky pod zámkem

Míša nic neprovedla, přesto sedí ve vězení! Policie ví, že je nevinná

Holky pod zámkem - Michaela
Zdroj: TV Nova
Michaela dostala 15 měsíců vězení

Ničím se neprovinila, přesto 45letá Michaela skončila za mřížemi. Přitom jenom chtěla pomoct svému partnerovi. Šeredně na to ale doplatila. Taková je jedna z aktérek nové dokumentární série televize Nova Holky pod zámkem.

Celý život žila spořádaně, vystudovala vysokou školu a dokonce byla i úspěšnou podnikatelkou. Vše se ale změnilo během jediné cesty autem. Řídil její partner a najednou jim do silnice vstoupil starý pán. Podle Michaely se ani nerozhlédnul.

Reklama

 

Důchodce trefili jen zrcátkem, takže to vypadalo, že skončí nanejvýš s několika pohmožděninami. Pak se jí partner přiznal, že měl před jízdou pivo. Michaela tedy vzala řízení na sebe, přesedla si za volant a policistům poté tvrdila, že řídila ona.

 

To ale netušila, čeho se právě dopustila. Sražený muž byl totiž hodně starý a nemocný a na následky nehody zemřel. Michaela tak rázem čelila obvinění z usmrcení z nedbalosti. Když pak chtěli s přítelem změnit výpověď a vše uvést na pravou míru, právník jim to nedoporučil. Michaela by totiž mohla dostat trest za křivou výpověď.

 

 

Ujišťoval ji, že skončí maximálně s podmínkou, jenže to se nestalo. "Policista, který havárku vyšetřoval, si vzal mého právníka bokem a řekl mu, že vědí, že řídil muž. Byli jsme si jistí, že se najdou nějací svědci, jenže ti se nenašli," popsala Michaela. I když se přítel k činu přiznal, soud mu nevěřil. Dostala 15 měsíců, které si odpykává ve věznici ve Velkých Přílepech.

 

Na první díl pořadu Holky pod zámkem se můžete podívat na NOVA Plus. Sledovat ho můžete každou středu večer na Nově!

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Z obyčejné lásky do vězeňské cely!
Jak žijí české ženy ve vězení?

FOTO: Policie hledá dívku, která má mít u sebe drogy! Veřejnost však na ní zaujalo něco úplně jiného

mom TN.cz
Reklama