Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 4. 2018
Pokrok nezastavíš

Místo recepční vám v tomto hotelu poradí robot! Podívejte, jak je milý

Zdroj: TV Nova

Roboti zastanou už i práci recepční nebo prodejce v autosalonu. Se strojem, který pomáhá hostům v hotelu a další zase radí zájemcům o koupi nového automobilu, se můžete setkat v Itálii.

Úsměv na tváři vám maličký robotický recepční vykouzlí hned u dveří - zatančí i poradí, kde se co v hotelu nachází. "Vypadá tak skutečně. Je skvělý! Mluví a potřásl si se mnou i rukou. Perfektní! Dobrá práce, robote," pochválil roztomilého recepčního hotelový host Mihail Slanina.

 

Robotický pomocník v současnosti radí klientům v hotelu u Lago di Garda třicet kilometrů od Verony. Naprogramován byl tak, aby mohl nejen odpovídat na jednoduché otázky hotelových hostů, ale učil se i nové věci.

 

"Robby Pepper zodpoví na vaši otázku ve třech různých jazycích - italsky, anglicky i německy. Otázky, na které může reagovat, má naučené. Je tu proto, aby se mohl učit a bude tak činit i nadále," prohlásil produktový manažer Marco Vescovi.

 

Pokud robot konkrétní otázku nezná, může si ji spojit s tím, co už umí. Nová informace pak zůstane v jeho databázi. S časem se tak přístroj stává mnohem chytřejším. "Jsem společenský robot. Pracuju s lidmi a potřebuju je, abych zlepšoval své dovednosti," hlásá robůtek.

 

 

Recepční se o svou práci ale bát nemusí. Robot Pepper totiž nemá v plánu své lidské kolegy úplně nahradit. Hosté i zaměstnanci hotelu jsou však z malého pomocníka nadšení.

 

"Myslím si, že to je velká novinka, která se jen tak nevidí. Pomůže klientům i nám recepčním, protože často jsme příliš zaneprázdněni odpovídat na jednoduché dotazy klientů - třeba o wifi nebo o tom, kde se nachází lázně či toalety," líbí se recepční Sabrině Bechahedové.

 

Robot Pepper ale není v Itálii sám - v Lombardii má totiž dvojče. Jeho robotický bratr Cayuki v autosalónu prodává automobily.

Darja Stomatová/epa TN.cz
Reklama