Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
máte je doma?

Místo zábavy smrt! Tohle jsou nejhorší dětské hračky roku 2017

Nebezpečné hračky 2017
Zdroj: ČOI

Dětské hračky mají vaše potomky rozveselit. Některé ale mohou být i velmi nebezpečné. ČOI letos stáhla z prodeje hned několik nebezpečných druhů, které by mohly vaše děti i zabít. Nemáte je doma?

Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, jestli se v Česku nachází výrobky, které by mohly pro spotřebitele představovat bezpečnostní riziko. V letošním roce odhalili několik hraček, které představují riziko pro děti.

 

kroužky XKKO ECO

Jedná se o pět plochých plastových kroužků pastelových barev, které jsou navlečeny na jednom větším bílém kroužku o průměru 68 milimetrů. Otevřené konce tohoto kroužku nelze rozebrat, jsou spojeny bílou dutou kuličkou o průměru 23 milimetrů.

 

"Laboratorní ověření prokázalo, že při zkouškách prováděných dle postupů popsaných v ČSN EN 71-1 se z hračky uvolnily malé části a následně došlo k roztříštění kuličky spojující konce kroužku a vzniku malých částí s ostrými hroty a hranami. Nelze tedy vyloučit, že při běžném a obvyklém způsobu používání hračky dojde k výše popsané závadě a dítě se zraní o ostré části, případně může i uvolněné kousky kuličky vdechnout či spolknout," popsal nebezpečí mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Podívejte se na nebezpečné hračky v naší galerii

114

GALERIE: Nebezpečné hračky

Zdroj: ČOI

Hrací kroužky ECO

Hodnocení:

 

Plyšový pes

Plyšový pes sice vypadá neškodně, podle inspektorů je ale pro děti nebezpečný. V krajním případě může dítě i udusit. Pejsek byl vyroben v Číně, ale výrobce ani dovozce na hračce není uveden.


"Jedná se o plyšového pejska s měkkou výplní. Uvnitř je umístěn bateriový strojek a po zapnutí vydává zvuk. Hračka je bez obalu. Pouze na krytu schránky na baterie je plast opatřen textem "Made in China," popsal mluvčí.


 

Hračka má textilní visačku s varováním v angličtině: Hračka je nevhodná pro děti do tří let z důvodu nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části. "Nelze tedy vyloučit, že při běžném a obvyklém způsobu používání hračky dojde k uvolnění malých částí a vláken, které dítě může spolknout nebo vdechnout," dodal Fröhlich. .

 

Laboratorní testy potvrdily, že se při zkouškách uvolnily malé části jako je plastové oko hračky a části z pouzdra na baterie.


 

ham TN.cz