Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2016 21:56
fotbalový fanoušci

Mladí fotbalisté na tribuně zapálili dýmovnici, teď nesmí hrát

Zdroj: TV Nova

Listopadový fotbalový zápas Slavie - Mladá Boleslav má nepříjemnou dohru. Dva mladíci, kteří na tribuně zapálili dýmovnici, se teď do ochozů jen tak nedostanou. Jsou totiž členy fotbalové asociace a ta mladíky, kteří aktivně hrají fotbal, přísně potrestala. Případ, kdy vedení fotbalu udělilo přísné tresty svým členům, je vůbec první v historii české kopané.

Pyrotechnika na stadion zkrátka nepatří, jenže při zápase Slavie s Mladou Boleslaví přesto v kotli zazářila a za tento přešlap dva fotbalisté (16, 17), členové fotbalové asociace, dostali tvrdé tresty.

 

Mladíci přišli povzbudit domácí Slavii a své emoce neudrželi na uzdě v 71. minutě. Oba výtržníci byli identifikováni klubem ve spolupráci s policií. Technický delegát klubu jména povedené dvojice oznámil asociaci a ta zjistila, že výtržnost mají na svědomí její členové. Okamžitě zahájila disciplinárku.

 

Komise chlapce potrestala. Teď mají na čtyři zápasy stopku, zároveň jim byl uložen půlroční trest zákazu vstupu na stadion. Nepodívají se tedy na zápasy 1. a 2. ligy. Podle vedení klubu jednoho z chlapců jsou tresty příliš přísné.

 

 

"Bohužel komise potřebovala fanouškům poslat vzkaz, že takhle teda ne. Je škoda, že si komise vybrala tak mladé kluky a ne skutečné chuligány," komentoval rozhodnutí Tomáš Koníček, podle kterého svého činu jeden z chlapců lituje a na pyrotechniku už nikdy nesáhne.

 

"Oba dva mladíci skončili na místním oddělení, kde následně bylo jejich přestupkové jednání oznámeno správnímu orgánu," vysvětlil policejní mluvčí Jan Daněk.
 

tn.cz / TV Nova