Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 13:21
Vzali botu i brýle

Mladíci se zeptali dětí na čas, pak do nich začali kopat a okradli je!

Zdroj: TV Nova

Trojice mladíků v centru Ostravy podle policie brutálně napadla dva chlapce ve věku 13 a 14 let. Útočníci je měli zároveň okrást o části oblečení a jednomu z nezletilých sebrat i dioptrické brýle. Za loupež teď mohou strávit až 10 let ve vězení.

Trojice mladíků se nejdříve dvou dětí u nákupního centra zeptala, kolik je hodin. Pak se měli zničehonic na chlapce vrhnout. Jeden z útočníků měl udeřit pěstí starší z dětí do obličeje a vzít mu čepici.

 

Napadení teenageři se nijak nemohli bránit a snažili se z místa utéct. Třináctiletý chlapec ale přitom upadl. Toho měli útočníci využít, do chlapce začali kopat, ukradli mu basketbalový míč, botu a také dioptrické brýle.

 

Přestože se incident odehrál na začátku září, policii všichni tři agresoři stále unikají. Policisté proto zveřejnili záběry, na kterých může trojici někdo poznat. Co je k činu vedlo a proč si k němu vybrali bezbranné děti, není jasné. Za loupež jim hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

 

 

 

Na záběrech je vidět, jak po útoku agresoři v klidu odcházejí. Všichni tři by podle popisu měli být staří kolem 20 let, měli černé krátké vlasy a měřili kolem 175 centimetrů. Pokud byste muže viděli, nebo byli přímo svědky útoku, volejte linku 158.

Jan Socha/epa TN.cz