Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2017 22:40
vážná nehoda

Mladík (15) spadl do studny! Utrpěl vážná zranění, zasahoval vrtulník

Zdroj: AKTU.cz

V Libčicích nad Vltavou u Prahy spadl v pondělí večer na nádraží patnáctiletý chlapec do studny. Utrpěl těžká zranění, se kterými byl letecky přepraven do nemocnice v Praze.

Drama se odehrálo v pondělí před devatenáctou hodinou v Libčicích nad Vltavou. Do studny nedaleko vlakového nádraží spadl patnáctiletý chlapec.

 

Na místo lidé okamžitě přivolali hasiče. První jednotka, která přijela na místo incidentu, se snažila dostat ke zraněnému chlapci, ten byl však zaklíněný pod betonovou skruží. Krátce na to přijela druhá jednotka hasičů s lezeckým vybavením.

 

"Hasiči chlapce zajistili, postavili trojnožku, poté ho zafixovali a za pomoci lezeckých nosítek chlapce vytáhli," řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. "Chlapec byl po pádu při vědomí, zachytil se zhruba pět metrů hluboko," dodal Holomčík s tím, že do studny spadl nešťastnou náhodou.

 

 

Hasiči předali chlapce záchranářům, kteří ho sanitkou přepravili na nábřeží, kde už čekal vrtulník. Ten ho s podezřením na poranění páteře převezl do dětského traumacentra v pražském Motole. Příčina pádu dítěte do studny je v šetření policie.

ham TN.cz