Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2018 13:32
hotelový podvodníček

Mladík 'oblbnul' recepční v hotelu. Vyhnul se placení obřího účtu

Zdroj: TV Nova

Provozovatelé hotelů a penzionů, které okradl mladík ze Zlínska, se peněz možná nedočkají. Fantom, který v Praze a na východní a jižní Moravě loni hoteliéry připravil o stovky tisíc korun, totiž utekl do zámoří. Česká policie tvrdí, že ani v zahraničí s trestnou činností nepřestal a podle informací televize Nova by tam měl být ve vězení.

Šestadvacetiletého muže prý společný život s rodiči už nebavil, proto z jejich domu na malém městě nedaleko Zlína odešel a užíval si luxusu v hotelových pokojích. 

 

"Řekl, že má jet k rodičům a nechce u nich bydlet, že chce bydlet tady a chce mít klid," popsala recepční hotelu ve Zlíně - Kudlově. Toho si po zlínských hotelech užíval déle než měsíc.

 

"Každý večer chodil do restaurace na večeři, kupoval si drahá lahvová vína, objednával personálu panáky a tvářil se solventně," vzpomínala majitelka penzionu ve zlínských Nivách, kde mladík strávil více než týden.

 

Když mělo dojít na placení, použil svou silnou zbraň - charisma. "Zdvořilý, slušně oblečený, vůbec bychom to do něj neřekli. My jsme tady všechny ženy, takže nás tady docela oblboval," uvedla recepční z hotelu ve Zlíně - Cigánově. 

 

 

Zadržen byl krátce po odvysílání reportáže TV Nova. "Zlínští kriminalisté muže prověřují pro podezření z krádeží, podvodů, zpronevěry, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a dalších," uvedla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

 

Adam B. hned po výslechu odjel využívat pohostinnosti hoteliérů na jihu Moravy, poté i v Praze, přičemž jeho účet přesáhl půl milionu korun.

 

Česko mu začalo být malé, policie o něm věděla, a tak se přesunul do Austrálie. Problémem pro naši justici může být to, že nemůže zažádat o jeho vydání. Česká policie mu totiž nestihla sdělit obvinění.

 

"Abychom muže mohli obvinit, činíme další právní kroky formou mezinárodní spolupráce ve věcech trestních," dodala mluvčí. Pokud se hotelový fantom dostane před české soudy, až pět let si bude moci užívat luxusu vězeňské cely.

mom/Zdenek Čík TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama