Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.4. 2017 13:42
výjimečný trest

Mladík skončil kvůli zvlášť surové vraždě ve vazbě, mohl by utéct

Zdroj: TV Nova

Ondřej S. (24), který je obviněný z vraždy své nevlastní matky, skončil ve vazbě. Ve čtvrtek brzy ráno ho tam poslala soudkyně kvůli obavám, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. Vražda se stala v pondělí v Havířově - Prostřední Suché. Ondřej S. měl zaútočit na svou macechu velmi surově.

Mladík Ondřej S. měl podle policie zavraždit přítelkyni svého otce. "Byla to v podstatě nevlastní matka. Jeho otec žil s ženou, která byla osobou poškozenou," přiblížil státní zástupce Vít Legerský.

 

Na vazební jednání čekal s hlavou sklopenou, byl slušně oblečený. I když policisté dříve říkali, že částečně spolupracuje, k činu se nepřiznal. "S ohledem na dosavadní přístup obviněného, který se dosud procesně účinným způsobem k věci nevyjádřil, tak budu na informace skoupý," doplnil Legerský.

 

Nicméně se potvrdilo, že měl útočit nožem a zřejmě svou macechu (52) i bil. "Mechanismus vedoucí k usmrcení poškozené osoby byl vyhodnocen jako zvlášť surový," popsal smrt ženy Legerský. Policisté ho z domu, kde se vraždilo, odvedli v poutech ještě v den, kdy se tragédie stala.

 

 

Podle informací televize Nova měl užívat drogy. "Nějaké informace o konzumu drog z toho dosavadního šetření vyplývají, otázka je, jestli měly pro tu věc nějaký význam," vysvětlil státní zástupce.

 

Mladík má přitom na svědomí už jeden lidský život. V autě nezvládl průjezd zatáčkou v Třanovicích a narazil do mostu. Tehdy zemřel jeho spolujezdec (28). V ostravské vazební věznici si údajný vrah počká až do začátku soudu, hrozí mu až výjimečný trest.
 

tn.cz / TV Nova