Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2017
Nesmyslný útok

Mladík v plzeňském parku dostal nakládačku, kvůli pětistovce!

Napadený mladík v Plzni
Zdroj: Krimi Plzeň, /Mediafax
Napadený mladík v Plzni

Policisté po pěti týdnech dopadli pachatele, který si 20. října společně s kumpány vyhlédl dva mladíky, kteří seděli na lavičce v parku Mlýnské strouhy. Mladíka nejdříve urážel, pak jej zmlátil a rozbil mu telefon. Z peněženky mu ukradl pouhou pětistovku!

Napadený osmnáctiletý hoch seděl 20. října večer se svým kamarádem na lavičce v parku v Plzni. Přišla k nim skupina zhruba stejně starých výrostků, která začala muže urážet. Hlavní agresor se pak zaměřil na osmnáctiletého chlapce, kterého brutálně zbil.

 

"Vzal mu jeho mobilní telefon, který rozbil o blízký kámen, čepici, sluchátka k mobilnímu telefonu a peněženku s obsahem finanční hotovosti ve výši 500 korun a osobními doklady," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

 

Podle webu Krimi-Plzeň.cz, který byl v kontaktu s rodinou poškozeného chlapce, měl útok také rasový podtext. Mladík se večer vrátil s těžkými podlitinami v obličeji. Policisté vyčíslili škodu, kterou mu pachatel způsobil, na 4 400 korun.

 

Intenzivní pátrání ale přineslo kýžený výsledek a policisté zadrželi v pondělí devatenáctiletého mladíka, kterého podezřívají, že má útok na svědomí. Obvinili ho z loupeže a výtržnictví. Soudní síň už dobře zná, před rokem byl odsouzen na 10 měsíců podmíněně za výtržnictví, zkušení doba mu skončila 25. srpna 2017.

 

 

"Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Vznikla totiž důvodná obava, že bude muž trestnou činnost opakovat, pokračovat v ní nebo se bude trestnímu stíhání vyhýbat. Na základě rozhodnutí soudu byl obviněný muž vzat do vazby dne 29. listopadu 2017," dodala policejní mluvčí Hokrová.

 

Loupež považuje české právo a zvlášť závažný zločin, podezřelému muži tak hrozí, že ve vězení stráví až 10 let.
 

vbo TN.cz
Reklama