Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.11. 2017 21:08
Pokus o vraždu

Policie: Žena vylákala příbuzného do lomu, její přítel ho srazil ze skály!

Zdroj: TV Nova

I výjimečný trest hrozí ženě a muži, kteří v sobotu 4. listopadu vylákali do lomu Hády na okraji Brna sedmdesátiletého seniora. Toho muž podle policie nalákal na obchod s nemovitostmi s tím, že mu ukáže pozemky. Místo toho ho podle policie dovedl k okraji lomu a srazil dolů.

Motivem pokusu o vraždu jsou zřejmě peníze, které chtěla žena ze svého příbuzného s kumpánem vylákat. Obviněný , který žije v Brně, si útok zřejmě dopředu naplánoval. A při výslechu se přiznal.


Senior měl obrovské štěstí - sedmadvacetiletý útočník ho sice přemohl a shodil ze srázu, ale nejspíš nepočítal s tím, že jeho oběť má výborné reflexy a zachytí se metr pod hranou skály.

 

"Na místo okamžitě vyrazily nejbližší hlídky. Policisté zvolili pro záchranu lano, které běžně slouží pro tonoucí. Vozidlo odstavili před vstupní branou do lomu a zbývajících 250 metrů běželi k místu incidentu," popsal dramatickou záchranu policejní mluvčí Pavel Šváb.


Visícího muže jistili dva svědci, všem už ale docházely síly a policisté proto neměli času nazbyt. "Jeden z policistů si uvázal smyčku kolem hrudníku, jeho parťák společně s dalšími kolegy ho jistil a pomalu spouštěl k visícímu sedmdesátiletému Brňanovi. Toho policista pevně uchopil za ruku a za pomoci všech přítomných ho dostal zpět do bezpečí a do péče přivolaných záchranářů," doplnil Šváb.


Až poté, co byl senior mimo ohrožení, začali policisté zjišťovat, co se v lomu vlastně stalo. A ukázalo se, že mladší z mužů toho staršího do lomu vylákal, aby mu údajně ukázal pozemky. Pak počkal, než se oběť přiblíží k okraji lomu a násilím seniora shodil dolů. Pohotovou reakcí si senior podle všeho zachránil život.Kriminalisté dva podezřelé zadrželi tři dny po činu, tedy v úterý 7. listopadu - sedmadvacetiletého muže a o deset let starší ženu. O den později byli oba obvinění - muž z pokusu o vraždu a žena z toho, že mu pomáhala. Další den oba obvinění skončili ve vazbě. U soudu jim hrozí trest 15 až 20 let, v krajním případě i výjimečný trest. Oba obvinění jsou vysokoškoláci.


Policisté případ dál vyšetřují a proto prosí případné svědky, kteří se v sobotu 4. listopadu odpoledne mezi 15:45 a 17:30 v okolí lomu pohybovali a viděli či slyšeli něco neobvyklého, aby se přihlásili na linku 158.


Pusťte si video ze záchrany:

pez, Ondřej Požár TN.cz