Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
Nebezpečí v moři

Mladíka v moři napadli masožraví červi: Ohryzali mu nohy do krve

Masožraví červi v moři okousali plavci nohy
Zdroj: Profimedia
Šestnáctiletý napadený Australan

Australského mladíka napadly masožravé mořské vši při nočním pádlování v oceánu. Nohy měl okousané a krvavé, musel být hospitalizován v nemocnici.

Šestnáctiletý Australan Sam Kanizay byl v sobotu napaden během pádlování v oceánu na pláži Brighton v Melbourne zatím neznámým druhem živočichů, podle rodičů mladíka, by se mělo jednat o mořské vši.

 

 

V oceánu Kanizay strávil 30 minut, jelikož byla voda studená, cítil celou dobu jen menší mravenčení na nohou a nenapadlo ho, že by ho něco mohlo kousat. Když mladík vylezl z vody, zjistil, že mu jeho horní část nohou a kotníky krvácejí. Doma se Kanizay krvácení snažil zastavit, ale nedařilo se mu to a musel být převezen do nemocnice.

 

14

GALERIE: Masožraví červi v moři okousali plavci nohy

Zdroj: Profimedia

Masožraví červi v moři okousali plavci nohy

Hodnocení:

 

V nemocnici mladíka lékaři ošetřili a zjistili, že má nohy plné menších dírek a kousanců. Co kousance způsobilo, se lékaři za pomoci odborníků snaží zjistit. Rodina Australana se však domnívá, že jejich syna napadly mořské vši, což jsou parazitičtí korýši, kteří jsou známí především napadáním lososovitých ryb. Někteří hádají, že by za napadením mladíka mohli stát rejnoci nebo larvy medúz.

 

 

Podle australských odborníků z Výzkumného ústavu pro delfíny by se mělo jednat o Různorožce, což je druh korýšů, kteří žijí v oceánu, jsou aktivní především v noci a živí se mrtvými organismy. Ústav také uklidňuje obyvatele i turisty, aby se do vody nebáli jít, korýši nejsou nebezpeční, chovají se spíše jako komáři nebo pijavice.

reg TN.cz