Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.5. 2015 17:12
Už dnes večer

Mladou ženu někdo uškrtil! Policie Modrava řeší další případ

Policie Modrava - 5
Zdroj: TV Nova

Starší paní najde na venkovském hřbitově zavražděnou mladou ženu. Leží v polorozpadlé márnici a v ústech má zmuchlaný kapesník. Někdo ji uškrtil a znásilnil. Majoru Koutnému, šéfovi klatovské kriminálky, to připomene rok starý případ, který měl podobné atributy.

Scény na hřbitově se točily ve Švihově u Klatov a ve Velharticích. Skrývá totiž jednu zvláštnost. Ze zděného štítu kostela sv. Máří Magdaleny shlíží na příchozí několik tmavých skvrn, které nápadně připomínají dívčí tvář. Skvrny na chvíli zmizí, když štít dostane novu omítku či nátěr, ale pak se znovu objeví, jakoby chtěly něco naléhavého sdělit. Někteří místní věří, že tvář patří dívce unesené sem oživlým umrlcem. A tahle pověst inspirovala Karla Jaromíra Erbena k napsání balady Svatební košile.

 

Scéna setkání Jany Vinické/Soňa Norisová/ a náčelníka Horské služby Tomáše Javorského/David Pospíšil/se natáčela v historické Turnerově chatě. Je to jediná veřejně přístupná chata v I. zóně Národního parku Šumava. Stojí na pravém břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou pilou, uprostřed naučné stezky. Tato typická šumavská stavba v roce 1932 vyhořela. Chata byla obnovena v letech 1938− 1939 ve stejném stylu.

 

111

GALERIE: Policie Modrava řeší smrt mladé ženy

Zdroj: TV Nova

Policie Modrava - 4

Hodnocení:

 

Kriminální seriál Policie Modrava se odehrává v horském prostředí Šumavy a je natáčen v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. Hlavní hrdinkou je zkušená kriminalistka Jana Vinická. Z osobních důvodů přichází z většího města na venkov.

 

PSALI JSME:

Kvůli natáčení Policie Modrava odložili demolici mostu!

SROVNÁNÍ: Poznáte Dempseyho a Makepeaceovou po 30 letech?

Tahle galerie vás rozpláče: Umírající pejskové se svými milujícími páníčky

Solaříková nezdravě a drasticky hubne: Drží hladovku!

TN.cz / vem