Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 10. 2017
Měla jen 2 dny volna

Mladou ženu zabila práce. Měsíčně měla 159 hodin přesčasů!

Upracovaná žena - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Japonská veřejnoprávní televize NHK odhalila příčinu úmrtí své zaměstnankyně, která zemřela na selhání srdce v roce 2013 ve věku pouhých 31 let. Miwu Sadovou doslova zabila práce, před svou smrtí odpracovala 159 hodin a za celý měsíc nebyla v práci jen 2 dny.

Ačkoliv žena zemřela už v červenci 2013, její zaměstnavatel, japonská veřejnoprávní televize NHK, příčinu úmrtí Miwy Sadové zveřejnil až tento týden. Přiznal, že žena se doslova upracovala. Před svou smrtí odpracovala 159 hodin přesčasů a v 31 letech zemřela na selhání srdce.

 

V Japonsku mají pro smrt z přepracování dokonce speciální výraz - karóši. Miwa totiž zdaleka nebyla prvním člověkem, koho takto smutný osud postihl. Deník The Guardian připomněl případ z roku 2015, kdy pětadvacetiletá Matsuri Takahašiová spáchala sebevraždu.

 

K té ji dohnal stres v práci a přepracování. Před svou smrtí měla Takahašiová odpracovat 100 hodin přesčasů. Před svou smrtí psala na facebook, že je naprosto psychicky i fyzicky vyčerpaná a chce zemřít.

 

 

Úmrtí jednatřicetileté Miwy zřejmě spustí debatu, jak tento velký problém řešit. Vláda kupříkladu chce omezit maximální počet přesčasů na 100 hodin měsíčně a trestat firmy, které zaměstnancům umožní tuto hranici překročit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na přepracovanost! Nemáte některý z 5 varovných signálů?

Tohle (ne)podepíšu! Víme, jak má vypadat pracovní smlouva

Hvězdné manýry Lady Gaga: Dluží asistentce za přesčasy, míří k soudu

vbo TN.cz