Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 19:07
světový precedent

Mobil způsobil rakovinu, poprvé uznal soud! Ital získá tučnou rentu

SMS
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Italský soud jako první na světě uznal, že mobil může způsobovat rakovinu. Manažer s nezhoubným nádorem, který svůj mobil používal i čtyři hodiny denně celých 15 let, má nyní nárok na 500 euro (13 500 korun) měsíčně.

Soud v Itálii jako první na světě uznal pravidelnou měsíční rentu zaměstnanci firmy, který tvrdil, že nadměrné používání mobilního telefonu v práci vedlo k jeho nezhoubnému nádoru na mozku. Půjde tak zřejmě o precedens.

 

"Začínal jsem mít pocit, že mé ucho je jako by ucpané celou dobu, nádor mi diagnostikovali v roce 2010. Naštěstí byl nezhoubný, ale už dlouho nic neslyším, protože nádor mi tlačí na akustické nervy," řekl muž.

 

 

Soudní znalec dospěl k názoru, že podle kritéria pravděpodobnosti opravdu způsobil onemocnění muži mobil a k jeho názoru se přiklonil i soudce. Ten rozhodl, že muž má nárok na měsíční rentu ve výši 500 euro od italské státní pojišťovny. Proti verdiktu je možné se odvolat.

 

"Jde o první a jediné rozhodnutí soudu prvního stupně na světě," uvedla na svých stránkách firma Ambrosio & Commodo, kde muž pracoval. Nyní vyzývá ostatní pacienty s nádory, kteří mohou dokázat, že telefonovali více než 1640, aby také podali žalobu.

lud TN.cz