Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.9. 2015 14:11
RunTour vybrala milion korun

Moderátor Petr Říbal s Jakubem Kohákem poběží se slepeckými klapkami

RunTour - nová brána Nova
Zdroj: TN.cz
Témata:

Pořádnou výzvu přijali moderátor televize Nova Petr Říbal, bývalý boxerský šampion Lukáš Konečný nebo bavič Jakub Kohák. Protože se účastníkům běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour podařilo vybrat na konto Nadace Leontinka milion korun, vydají se v sobotu v rámci finále RunTour na Ladronce na speciálně vytvořenou trať jako nevidomí. Traséry jim budou zástupci z Nadace Leontinka.

"Pro návštěvníky sobotního dne na Ladronce máme velké překvapení. Chystáme pro ně totiž trať, na které si budou moci vyzkoušet, jaké to je běžet jako nevidomí,“ prozrazuje za organizační tým Martin Pešta a dodává: "Každý zájemce, který si trať bude chtít vyzkoušet, dostane speciální klapky na oči a se svým trasérem vyrazí vstříc nástrahám na zhruba třicetimetrové trase.“ Mezi zájemci budou i vybrané osobnosti Říbal, Konečný a Kohák.

 

V první řadě půjde především o zážitek, ale také o přiblížení se světu lidí se zrakovým handicapem. Kdo jiný by ho měl běžcům ukázat než nadace, která se o něj stará. A RunTour jí navíc věnuje nemalou částku. "V loňském roce to bylo 800 tisíc Kč, letos se povedlo dosáhnout na rovný milion,“ raduje se Pešta. Do výše této vybrané částky razantně promluvila Nadace České pojišťovny. Vybranou sumu tradičně zdvojnásobila a navýšila ji tak na zmíněný magický jeden milion korun.

Petr Říbal na předkonferenci
Zdroj: TN.cz

 

O výši vybrané částky rozhodli i samotní běžci. Z každého jejich startovného se věnuje 50 Kč na charitu. Právě odhodlání nejen obyčejných účastníků, ale i těch s očním handicapem, známé osobnosti motivovalo k odvážné výzvě. "Jsem rád, že mě televize Nova vyslala reprezentovat a jsem zvědavý, jak to zvládnu,“ dodává Petr Říbal. Ten si na předzávodní tiskové konferenci klapky na oči naživo vyzkoušel.

 

"Rozhodli jsme se s klukama lidi trošku nabudit,“ vysvětluje Kuba Kohák, který by měl se svými parťáky také absolvovat krátkou trať jako nevidomý. Podobnou výzvu si dali i zástupce generálního partnera závodu České pojišťovny Marek Szlaur a ředitelka Nadace Leontinka Bára Hucková. I oni se těší, že si roli nevidomých běžců vyzkouší na vlastní kůži.

TN.cz