Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2017 15:07
jak to bylo?

Hra "Modrá velryba" v Česku: Do případu se vložil ministr Chovanec

Zdroj: TV Nova

Policie minulý týden varovala veřejnost před nebezpečnou hrou Modrá velryba. Stále se ale objevují hlasy, které tvrdí, že to bylo pouze upozornění na takzvaný hoax a že tato nebezpečná hra v Česku vůbec není. Teď se ke kauze vyjádřil i ministr vnitra Milan Chovanec.

Je v Česku hra Modrá velryba, nebo není? Bylo varování policie před tímto možným nebezpečím na místě, nebo to bylo pouze nesmyslné šíření paniky a vlastně rozšíření možného nebezpečí pro děti? Tyto otázky si klade od minulého týdne celé Česko.

 

Když se redaktoři TN.cz zeptali policie na informace ohledně Modré velryby, mluvčí poslala jen obecné odpovědi, žádné konkrétní informace nezveřejnila. "Prověřujeme podezřelá sebevražedná úmrtí dětí, která se v poslední době udála,“ uvedla mluvčí policie Ivana Nguyenová a dodala: "Naše kroky jsou prozatím dostačující a stále platí, že shromažďujeme poznatky z celé České republiky a vyhodnocujeme je."

 

 

Portál TN.cz samozřejmě zajímalo i to, na základě jakých poznatků policie své předchozí varování tento týden potvrdila – více čtěte zde. I na to se nám dostalo jen obecné odpovědi bez konkrétních informací. „Na základě zjištěných případů sebepoškozování,“ odpověděla Ivana Nguyenová.

 

Jenže s těmito vyjádřeními se nespokojil ministr vnitra Milan Chovanec, který se dnes nechal slyšet, že po policii bude žádat vyjádření. "Já chci od policie vědět, jestli opravdu existují důkazy, že tato hra, tento fenomén opravdu zásadním způsobem ohrožuje českou mládež, nebo jestli policie podlehla falešné zprávě. A pokud podlehla, tak je potřeba, aby to velice rychle dementovala. A pokud ne, tak aby řekli, že za tím velmi jasně a silně stojí," řekl ministr vnitra Milan Chovanec.

 

 

Takže snad už brzy bude zase o trochu (nebo úplně?) jasněji, jak to opravdu s hrou Modrá velryba bylo a je. Jaký je váš názor? Jedná se o skutečnou hrozbu, nebo je to "nafouknutá bublina"? Napište nám svůj názor do komentářů nebo na náš Facebook.

hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.4. | 15:31 fantozzi602
8
chovance,ty howado,zacni resit prave problemy,jak to, ze negri prodavaji v ...
23.4. | 18:06 Milos Trasimi
-2
Přežil to jen zázrakem.A chci se te zeptat.Mas nějaký návrh jak zabránit těmto ...
23.4. | 18:07 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ale když si to spočítáme tak Cechu je 10 milionu.Ale kde vzít 10 milionu policistu co umí český ? Klonování je zakázané a pochybují ze by někdo klonoval takového blbce jako jsi ty.
23.4. | 18:06 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Přežil to jen zázrakem.A chci se te zeptat.Mas nějaký návrh jak zabránit těmto věcem nebo jen tak piicujes jako obvykle? To chceš aby za každým českým žádném stal policista abys mohl jako obvykle fnukat ze ČR je policejní stát.
23.4. | 18:03 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Tvrdili ze jsou všichni slusni a pracovití.Ano.Viděl jsem jejich slušnost.To.když deset Ukrajinců mlatili tři mladé kluky a kopali do nich.Stejně tak jsem viděl jejich slušnost když přepadli mého kamarády vzali mu mobil a 200 Kč.Zabodli mu nůž ze hlavy takovou razanci ze zlomili čepel.
23.4. | 17:51 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
fantozzi602 A ze Ukrajinec zmlátil důchodce na zastávce? Pominu zbabělost tech kteří tomu prihlizeli.Každý není hrdina.Ale tohle si vyrikej se Zemanem a Babisem kteří umožnili vstup do ČR právě takovým.
23.4. | 17:39 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to nehezky pocit když zjistíte ze s vámi jedinci mohou manipulovat a což takhle specialisté v Kremlu ze ano?Nějak dostává na frak ta vaše tolik proklamována inteligence Češi ze ano?
23.4. | 17:38 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Hmmm.Je zvláštní jak najednou všichni horlite pro to ze to je hoax.Jak to ze vnuci Děda Vseveda synové Vsudybyla a Blbky kteří si říkají Češi tohle nevěděli od prvního dne?
23.4. | 17:35 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
fantozzi 602 Sniž denní dávku drog a zvys denní dávku antipsychotik které ti předepsal psychiatr.Neber úplatky nelzi nekrad.
23.4. | 17:14 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když se do něčeho osobně vloží soustruh minister Chovanec z KSČSSD, tak je nejlépe utéci někam hodně daleko !
23.4. | 17:04 Ilona Votýpková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby radsi resil to co ma jo a pozor pane CHovanec jak vam tam zlevnily to jidlo zas je to des pozor na postavu
23.4. | 16:58 jhena
2
Náhlasit nevhodný komentář
dalo by se obecně říci, že pokud ministr Chovanec nedostal nabídku (zahraj si hru modrá velryba) , tak to neznamená, že tato hra neexistuje, stačí se podívat celosvětově do článků, všichni najednou si to těžko vymysleli