Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2017 15:07
jak to bylo?

Hra "Modrá velryba" v Česku: Do případu se vložil ministr Chovanec

Zdroj: TV Nova

Policie minulý týden varovala veřejnost před nebezpečnou hrou Modrá velryba. Stále se ale objevují hlasy, které tvrdí, že to bylo pouze upozornění na takzvaný hoax a že tato nebezpečná hra v Česku vůbec není. Teď se ke kauze vyjádřil i ministr vnitra Milan Chovanec.

Je v Česku hra Modrá velryba, nebo není? Bylo varování policie před tímto možným nebezpečím na místě, nebo to bylo pouze nesmyslné šíření paniky a vlastně rozšíření možného nebezpečí pro děti? Tyto otázky si klade od minulého týdne celé Česko.

 

Když se redaktoři TN.cz zeptali policie na informace ohledně Modré velryby, mluvčí poslala jen obecné odpovědi, žádné konkrétní informace nezveřejnila. "Prověřujeme podezřelá sebevražedná úmrtí dětí, která se v poslední době udála,“ uvedla mluvčí policie Ivana Nguyenová a dodala: "Naše kroky jsou prozatím dostačující a stále platí, že shromažďujeme poznatky z celé České republiky a vyhodnocujeme je."

 

 

Portál TN.cz samozřejmě zajímalo i to, na základě jakých poznatků policie své předchozí varování tento týden potvrdila – více čtěte zde. I na to se nám dostalo jen obecné odpovědi bez konkrétních informací. „Na základě zjištěných případů sebepoškozování,“ odpověděla Ivana Nguyenová.

 

Jenže s těmito vyjádřeními se nespokojil ministr vnitra Milan Chovanec, který se dnes nechal slyšet, že po policii bude žádat vyjádření. "Já chci od policie vědět, jestli opravdu existují důkazy, že tato hra, tento fenomén opravdu zásadním způsobem ohrožuje českou mládež, nebo jestli policie podlehla falešné zprávě. A pokud podlehla, tak je potřeba, aby to velice rychle dementovala. A pokud ne, tak aby řekli, že za tím velmi jasně a silně stojí," řekl ministr vnitra Milan Chovanec.

 

 

Takže snad už brzy bude zase o trochu (nebo úplně?) jasněji, jak to opravdu s hrou Modrá velryba bylo a je. Jaký je váš názor? Jedná se o skutečnou hrozbu, nebo je to "nafouknutá bublina"? Napište nám svůj názor do komentářů nebo na náš Facebook.

hru TN.cz