Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 4. 2017
stovky obětí

Dívka (15) propadla Modré velrybě, rodiče zasáhli v poslední chvíli!

Modrá velryba
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com

Skokem pod vlak se chtěla zabít teprve 15letá Španělka, která propadla zlověstnému kouzlu Modré velryby. K sebevraždě se rozhodla jen několik dní poté, co se hra objevila na škole v anglickém Essexu. Dívku od smrti uchránil její dobrý vztah s rodiči, skončila ale na psychiatrii.

Nebezpečná hra známá jako Modrá velryba se šíří nebezpečně rychle. Jen v Rusku už kvůli ní zemřelo na 130 dětí. Případy se ale objevují postupně ve všech koutech Evropy, policie nyní cílí hlavně na rodiče a varuje je, aby si všímali chování svých dětí.

 

Právě dostatečná informovanost o nebezpečné hře tento týden zachránila život teprve 15leté Španělce. Tu na internetu oslovil záhadný muž a ptal se jí, jestli chce spáchat sebevraždu, informuje britský Daily Mail.

 

Dívka souhlasila a tak jí neznámý člověk poslal instrukce. Stalo se to jen několik dní poté, co se rodiče o Modré velrybě dozvěděli prostřednictvím médií.

 

 

Školačka se do hry, která zahrnuje i úkoly jako vyřezání velryby do ruky nebo focení se na kolejích, směle pustila. Údajně došla tak daleko, že skokem pod vlak chtěla ukončit hru. Zachránil jí ale dobrý vztah s příbuznými. Hra dívku totiž natolik pohltila, že se o ní zmínila doma a rodiče už pak na nic nečekali a zavolali policii.

 

Dívka skončila v péči lékařů, ve čtvrtek byla převezena na psychiatrii, kde bude na nějakou dobu na pozorování. Rodiče nyní varují všechny, aby byli opravdu všímaví a dávali pozor, co jejich děti na počítači dělají. Ne vždy totiž může skončit příběh "jen" lékařskou pomocí.

 

Kvůli Modré velrybě se zabil i 16letý Denis ze Slovenska, který skočil pod vlak (psali jsme zde). A podle policie je smrtící hra i v Česku, bližší podrobnosti a doporučení si můžete přečíst zde.

 

Na téma Modrá velryba hovořil o ministr Milan Chovanec. Co řekl, se podívejte zde:

lud TN.cz