Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2017
video policejní honička

Mohl uhořet, řidič ale nechtěl z auta. Dostávali ho ven taserem!

Zdroj: AKTU.cz

Divokou policejní honičku v Praze ukončil v pondělí ráno až tvrdý náraz pronásledovaného auta do pouliční lampy. Ačkoli se z motoru vozu začal valit dým, řidič odmítal auto opustit. Aby policie muže dostala do bezpečí, musela použít donucovací prostředky.

Policejní hlídka si všimla podezřelého řidiče krátce po třetí hodině ráno na Jiráskově mostě v Praze. Chtěla ho zastavit, jeho mazda ale začala rychle ujíždět.

 

Před spravedlností muž prchal až do ulice Radlická, tam ale ztratil kontrolu nad řízením, prolétl skrz ostrůvek a naboural přímo do lampy. Policie se okamžitě rozeběhla k autu, aby zjistila, jestli je řidič zraněný.

 

"Řidič odmítal i přes opakované výzvy opustit vozidlo, proto hlídka policistů musela použít důraznější donucovací prostředky, mezi kterými nechybělo i použítí taseru,"uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

 

Podle informací AKTU.cz policisté museli použít teleskopický obušek na vybití skel u auta. Řidiče pak z havarovaného vozu vytáhli, protože se z motorové části začalo kouřit. Hrozilo aktuní nebezpečí, že by řidič mohl v autě uhořet.

 

Přivolaní hasiči pak auto zkontrolovali a zajistili proti požáru. Pro zraněněného a otřeseného řidiče po nehodě přijela záchranná služba. Řidič byl podle orientačních testů pod vlivem drog a měl zákaz řízení motorových vozidel.

lud TN.cz
Reklama