Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2017 21:14
Řádění živlů

Monstrózní liják změnil stanici metra v podzemní přístav! VIDEO

Zdroj: Severe Weather Europe

Pokaždé, když Prahu zasáhnou povodně, objeví se vtip o tom, jak na druhé nástupiště místo vlaku přijíždí parník ze Štěchovic. Ve španělské metropoli Madridu se ovšem všichni mohli přesvědčit, že je tento vtip realitě blíž, než by se mohlo zdát.

Madrid totiž v pátek odpoledne zasáhly obří průtrže mračen, které uvrhly město do naprostého chaosu. Kvůli nevídaným přívalům vody byla okláněna letadla, rušeny vlaky a auta stála v dlouhých frontách před bleskově zatopenými místy.


Podle agentury Nová Čína na některých místech během dvou hodin spadlo 30 litrů vody na metr čtvereční. O tom, jak neskutečné množství vody Madrid zalilo, svědčí i to, že se některé stanice metra změnily na přístaviště.Chaos ještě zvýšilo to, že bouře město zasáhla v době, kdy začínala páteční odpolední dopravní špička. Hasiči kvůli lijákům vyjížděli k 270 případům za pouhé dvě hodiny.

 

 

Počasí trápí i Francii. V Paříži spadlo za jedinou hodinu skoro 50 milimetrů srážek. Voda zaplavila sklepy, způsobila problémy v dopravě na silnicích a uzavřela některé stanice tamního metra.


A zatímco Francii sužovaly prudké deště, Itálie a západ Spojených států s Kanadou bojují s mohutnými požáry.

 

pez TN.cz