Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2017 20:17
Lanový most

Mosty v Praze jsou ve špatném stavu, hrozí dopravní omezení

Zdroj: TV Nova

Praha chce kvůli pádu trojské lávky prověřit další mosty v metropoli. Přednostně půjde o 110 staveb. Odborníci už zkoumali stav lanového mostu na Jižní spojce. Ten je, i po několika dílčích opravách, ve špatném stavu a hrozí, že na něj bude zakázán vjezd autům nad 12 tun. Most byl přitom otevřen teprve před 20 lety.

Ve špatném až havarijním stavu byla loni v hlavním městě více než stovka mostů. Patří k nim i ty nejvytíženější. Praha proto poslala odborníky prozkoumat stav lanového mostu na Jižní spojce.

 

"Máme poslední dobou indicie, že není v nejlepším technickém stavu. Když foukají některé typy větru, je problém i s lany, na nichž ten most visí," řekl TV Nova náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

 

Lanový most na Jižní spojce je přitom hlavní tepnou pro kamionovou dopravu přes Prahu. Pokud by výsledky průzkumu ukázaly, že je ve špatném stavu, musela by být podle magistrátu částečně omezena doprava. Zakázán by byl zřejmě vjezd autům nad 12 tun.

 

Na komplexní zprávě o stavu mostu teď pracují technici. Cílem Technické správy komunikací je ji co nejdříve předat zástupcům pražského magistrátu.

 

Ve špatném stavu je také Hlávkův most, který spojuje Nové město a Florenc s Holešovicemi. I tady by mohla být podle magistrátu omezena doprava.

 

 

"Tam to dlouhodobě vypadá, že by mohlo dojít k omezení tramvajové dopravy. Nicméně s památkáři je snad všechny prodiskutováno, takže doufáme, že projekty na opravu budou rychle dokončeny. Tam musíme čekat hlavně na kolektor, na tom kolektoru se vážou lana," popsal Dolínek.

 

Na významnou rekonstrukci ale čeká například Most Legií, Palackého či Železniční most, na opravu všech mostů ale prý magistrát nemá peníze.
 

vbo, Dominika Janochová TN.cz
Reklama