Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.9. 2017 21:00
Tragická nehoda

Motorka a auto se u Písku srazily při předjíždění. Zemřeli dva lidé

Zdroj: TV Nova

Vážná dopravní nehoda zastavila ve středu večer provoz na silnici I/20 mezi Pískem a Českými Budějovicemi. V obci Semice narazila motorka zezadu do osobního vozu. Motorkář i jeho spolujezdkyně na místě zemřeli.

K nehodě došlo krátce před půl osmou večer. Na místo vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systémů. Záchranáři poslali i vrtulník. Třiašedesátiletému motorkáři a jeho o devět let mladší spolujezdkyni už ale pomoci nedokázali.

 

U třiašedesátiletého motorkáře konstatoval lékař smrt hned. Spolujezdkyně byla v bezvědomí a selhaly jí základní životní funkce.

 

"Zdravotníci okamžitě zahájili resuscitaci. Stav pacientky se prudce zhoršoval a přes veškerou intenzivní léčbu se nepodařilo obnovit činnost srdce postižené. Zemřela na následky mnohačetných poranění přímo na místě nehody," řekla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

 

"Dle prvotního šetření se řidič motocyklu tovární značky Kawasaki, jedoucí ve směru od Českých Budějovic, při předjíždění kolony srazil s před ním jedoucím vozidlem tovární značky Dacia Logan, jehož řidič, jedoucí stejným směrem, kolonu rovněž předjížděl," uvedl mluvčí píseckých policistů Miroslav Doubek.

 

Hlavní tah spojující České Budějovice s Pískem a s Plzní musel být na několik hodin uzavřen. Policisté dopravu odkláněli na objízdné trasy a silnici otevřeli až krátce před půlnocí.

 

13

GALERIE: Tragická nehoda u Semic

Zdroj: Policie

Tragická nehoda u Písku - 3

Hodnocení:

 

Dechová zkouška prokázala, že sedmadvacetiletý řidič osobního auta alkohol před jízdou nepil. U motorkáře více napoví až soudní pitva, která byla kvůli zjištění přesných příčin úmrtí nařízena u něj i u jeho spolujezdkyně.

 

"Přesná příčina, průběh a míra zavinění události jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů. Případ šetří jako podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti," dodal policejní mluvčí Doubek.

 

 

Jde už o 36. a 37. letošní oběť dopravních nehod v Jihočeském kraji. Policisté proto znovu vyzývají řidiče, aby byli při řízení maximálně opatrní a dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.
 

vbo TN.cz