Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 10. 2015
nestačil se divit

Motorkář provokoval slony, ti se mu pořádně pomstili! VIDEO

Zdroj: YouTube.com

Zrovna se projížděl po národním parku na motorce, když mu cestu zkřížili sloni. Hlasitý zvuk motorky chobotnatce rozčiloval natolik, že se proti řidiči rozeběhli. Ten v zoufalství utekl do džungle.

Obdobně jako býky dráždí rudý hadr, tak slony evidentně extrémně provokují hlasité zvuky. To nakonec dokazuje i video, které zachycuje muže projíždějícího thajským národním parkem Khao Yai na motorce. Ten při své cestě narazil na stádo slonů, které natolik vydráždil zvuk jeho stroje, že se celá šestičlenná parta proti vyděšenému muži rozeběhla. Muž měl rozhodně co dělat, aby si zachránil kůži.

 

Motorkář se zoufale vrhnul do džungle. Musel čekat tak dlouho, dokud se agresivní sloni nerozprchli. Pak popadl motorku a spěchal pryč.

 

 

Celý incident upozornil na otázky bezpečnosti. "Motorky by měly být v Khao Yai zakázané dřív, než se stane něco vážného," uvádí národní park.

 

Khao Yai je se svou rozlohou 300 kilometrů čtverečních třetím největším parkem v Thajsku. Najdete tu asijské černé medvědy, slony, bizony, opice a mnoho dalších zvířat.
 

lud TN.cz