Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 5. 2018
Nehoda na Ostravsku

Motorkář se srazil s autem. Pět zraněných, včetně dvou dětí (5 a 8)

Nehoda auta a motorky v Rychvaldu
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

U vážné dopravní nehody zasahovaly v sobotu odpoledne na Karvinsku všechny složky integrovaného záchranného systému. Motorkář zřejmě předjížděl kolonu a narazil do odbočujícího auta. Při nehodě se těžce zranil. Lékaři ošetřili pět lidí, mezi nimi i dvě malé děti.

K nehodě došlo v sobotu krátce po 18. hodině v Orlovské ulici v Rychvaldu na Karvinsku. Auto i motorkář jeli směrem od Bohumína.

 

"Při střetu osobního vozu značky Renault a motocyklu značky Suzuki utrpěl těžké poranění motocyklista a ošetřena byla také osádka vozu. Dechová zkoušky u řidiče vozu byla negativní. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že motocyklista měl předjíždět kolonu vozidel, přičemž došlo ke střetu s automobilem, který měl odbočovat vlevo," popsala nehodu mluvčí moravskoslezských policistů Gabriela Holčáková.

 

Pro zraněného třiatřicetiletého motorkáře letěl vrtulník. "Utrpěl při střetu mnohočetná vážná poranění v oblasti končetin, hlavy a hrudníku. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zaintubovat a převést na přístrojem řízenou ventilaci," prozradil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

 

Vrtulník transportoval motorkáře na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Při nehodě se zranily také čtyřicetiletá žena a dvě děti ve věku 5 a 8 let, které cestovaly v osobním voze.

 

"Poranění byla lehkého charakteru a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je týmy ZZS předaly na chirurgické ambulanci v nemocnici Orlová," doplnil Humpl.

 

 

Poslední ošetřenou byla dvaatřicetiletá žena, která jevila podle záchranářů známky akutní stresové reakce.

 

S odklízením následků nehody pomáhaly dvě jednotky hasičů ze stanic v Bohumíně a Slezské Ostravě. "Provedli protipožární opatření, sorbentem zasypali uniklé látky a po zadokumentování nehody policisty uklidili komunikaci," popsal zásah hasičů jejich mluvčí Jakub Kozák.
 

vbo TN.cz
Reklama