Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.4. 2016 19:34
šílenec na liberecku

Motorkář ujížděl policistům a přehlédl kolonu! DRSNÉ VIDEO

Zdroj: TV Nova

Vážnou nehodu motorkáře přímo na kameru ve svém autě zachytil jeden z řidičů na Liberecku. Stalo se to na obchvatu města, před vjezdem do libereckého tunelu. Motorkář ujížděl policistům, při honičce ale přehlédl stojící kolonu a v plné rychlosti do ní zezadu najel.

Řidič, který stál s autem mezi posledními vozy v koloně mohl jen komentovat dění za ním, které viděl ve zpětném zrcátku. Stejně jako všichni ostatní řidiči kolem měl i on zapnutá výstražná světla. Motorkář za ním to ovšem zřejmě vůbec neviděl. V plné rychlosti narazil do jednoho z aut a zůstal ležet zraněný na zemi. Jeho motorka pak pokračovala dál sama mezi ostatní vozy. Poničila jich celkem pět.

 

Škoda na všech autech je 200 tisíc korun. Motorkáře odvezli záchranáři do liberecké nemocnice, kde leží na jednotce intenzívní péče traumatologického oddělení. Jeho stav je podle lékařů vážný ale stabilizovaný. Utrpěl poranění hrudníku a pánve.

 

Policisté už vědí, proč před nimi tak zběsile ujížděl. "Má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a to až do roku 2022. Tento zákaz od roku 2010 opakovaně porušuje. Hlídka chtěla řidiče zkontrolovat, ten však na výstražné a zvukové zařízení nereagoval. Projel na červenou a směřoval na Děčín," popsala mluvčí libereckých policistů Vladimíra Šrýtrová.

 

 

Šestatřicetiletého motorkáře čeká po uzdravení soud, který ho může poslat až na dva roky do vězení.

mom TN.cz