Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
smutné rozloučení

Motorkáři jízdou uctili kolegu, co zemřel po srážce s autobusem

Zdroj: TV Nova

Hromadnou jízdou městem dnes v Jihlavě známí a kamarádi uctili památku Lukáše Součka - motorkáře, který zemřel minulý čtvrtek, když se srazil s autobusem. Nehoda se stala na objízdné trase, když byla kvůli nehodě kamionu převážejícímu kyselinu uzavřená dálnice D1.

Uctít památku motorkáře Lukáše Součka přijelo asi osmdesát motorkářů. Všichni míříli do jihlavského krematoria, kde se konalo poslední loučení s třiatřicetiletým motorkářem.

 

 

Lukáš Souček , který pracoval v autoškole jako instruktor bezpečné jízdy na motorce, se srazil s linkovým autobusem, který se po objízdné trase vyhýbal zavřené dálnici D1. Tam řidič z Rumunska převážející kyselinu naboural jiný kamion. Dva tisíce litrů vysoce nebezpečné žíraviny vyteklo na dálnici a ta kvůli tomu byla zavřená dlouhých osm hodin.

 

 

Řidič kamionu z Rumunska přitom převážel kyselinu v nesprávně upevněných plastových barelech a porušil i další předpisy. Třicetiletý cizinec už za to dostal od policistů stotisícovou pokutu a je vyšetřován pro obecné ohrožení. Za to mu může hrozit až patnáctileté vězení.
 

tn.cz / gar