Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2017 13:25
Obří požár

Děsivá svědectví z Londýna: Lidé házeli děti z oken, pak skočili taky

Zdroj: TV Nova

V jedné z výškových budov v Londýně se v noci na středu rozhořel obrovský požár. Oheň vypukl zřejmě ve 3. patře, rychle se ale rozšířil do celého domu. Svědci popsali, jak zoufalí rodiče vyhazovali své děti z oken, aby je zachránili. Další lidé si vytvořili provaz z prostěradel a pokoušeli se po něm slézt.

Výškový dům v londýnské čtvrti White City v noci na středu zachvátil rozsáhlý požár, který stále není pod kontrolou. Rozhořel se zřejmě v jednom z bytů ve 3. patře kolem půlnoci, během hodiny ale požár zasáhl i nejvyšší patra. Podle hasičů si vyžádal i několik obětí na životech.

 

Svědci popsali, jak se někteří lidé snažili zachránit skokem z okna. Několik rodičů také v panice vyhodili z hořícího domu své děti. "Doběhli do nižšího patra a vyhodili ty děti ven, při tom křičeli: 'Zachraňte moje děti!' Bylo to hrozné," popsala pro BBC Tamara.

 

"Hasiči, záchranáři i policie nic nemohli dělat, nemohli se dostat dovnitř, ale říkali lidem: 'Zůstaňte, kde jste, my pro vás přijdeme!' Jenže všechno se hrozně rychle vyhrotilo a oni pro ně přijít nemohli," dodala Tamara.

 

115

GALERIE: Obrovský požár věžáku v Londýně

Zdroj: Profimedia

Muž v okně hořící budovy v Londýně

Hodnocení:

 

Její slova potvrdila i další svědkyně Samira. "Hořelo všech 23 pater, lidé křičeli o pomoc a vyhazovali své děti. Myslím, že všichni se cítili hodně bezradní, nikdo nemohl nic dělat. Bylo to smutné, protože to jsou lidi, se kterými jsem vyrůstala, vídala jsem je každý den," doplnila Samira.

 

Další muž, který si přál zůstat v anonymitě, pro portál Daily Mail popsal záchranu ženy s šesti dětmi. "V nejvyšším patře bydlela matka se šesti dětmi, utekla z bytu a měla je všechny. Ale když doběhla dolů, zůstaly jí jen čtyři," uvedl svědek.

 

Takhle požár zachytily kamery:

 

 

"Jedna žena, která už byla venku, telefonovala s kamarádem, který bydlí v sedmém patře. Byla hysterická, hrozně křičela. Když jsem ji viděla potom, říkala, že její přítel vyskočil. Celý jeho byt byl v plamenech," popsala pro agenturu PA žena, která nechtěla být jmenována.

 

Lidé, kteří utíkali z vyšších pater, ťukali a zvonili na spící sousedy, aby je vzali s sebou. "Kamarád žije ve čtvrtém patře, někdo mu zaťukal na dveře, aby utekli. Vůbec nevěděli, že se něco děje. Mají tři děti, naštěstí se všichni zachránili. Někteří lidé ale neotevřeli," vypráví pro portál Daily Mail 45letá Muna.

 

 

Podle obyvatel domu, kteří před požárem stihli utéct, byl všude popel a silný kouř. Většina z nich se zachránila ještě předtím, než oheň zachvátil i další boky budovy a rozšířil se do vyšších pater. V tu chvíli hořela jen jedna část, proto mohli utéct po jiném schodišti.

 

Hasiči zatím neví, co požár způsobilo, ani proč se tak rychle rozšířil. Obavy, že se budova zřítí, se nakonec nenaplnily. I přesto úřady oznámily, že si neštěstí vyžádalo několik obětí. Jejich počet zatím není znám, desítky dalších ale musely být hospitalizovány.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Matka vyhodila svou malou dcerku z okna. Na jejím místě byste jednali stejně!

Snímky, z nichž vás zamrazí. Ve dvou letech málem uhořela! Jak vypadá dnes?

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.6. | 12:26 Roman Skala
7
...několik obětí.. zatím se všude opatrně vyjadřují, jako by oběti bylo ...
14.6. | 13:56 pichav
-7
☝ HAZELI DETI Z OKEN !!!! JESTLI NEVEDELI !!!! CO VI CESI !!!!! TAK UZ TO VI ...
14.6. | 16:54 pater11
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zastrelit parchanta co dal reklamu pred video!!!!!!!!
14.6. | 15:57 Tom Sojer
-1
Náhlasit nevhodný komentář
@thruthwillprevail // při pádu severní budovy je vidět,jak jednotlivé exploze škubou a vyvthují obrovské množství materiálu stovky metrů od věže. Je to na konci videa... https://www.youtube.com/watch?v=nY5JH8OMIx8 To je řízená demolice!!!
14.6. | 15:32 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
Přijde vám to normální, je až neuvěřitelné kolik lidí věří oficiální zprávě.https://www.youtube.com/watch?v=nY5JH8OMIx8
14.6. | 15:29 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ano je to neštěstí, nicméně tohle neštěstí je dalším důkazem, že budova nespadne na základě požáru, není dokonce ani žádný záznam kromě 11. září že by nějaká budova se díky požáru zřítila. Proto nevěřím oficiální zprávě která má krýt skutečnosti 11. září.
14.6. | 15:26 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
A kolik kritiků aktivistů 11. Září už zemřelo? Není to ani 3, ani 5 dokonce ani 10, je to kolem 14. Asi prokletí.
14.6. | 15:24 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tom Sojer - nejen dvojčata, taky záhadný pád budovy WTC 7. Jejich argument byl, že byla budova poškozená více než se myslelo a že budovu držel jen jeden nosník. Odborníci to už dávno vyvrátili. Proto neustále na to poukazuji, prostě 11. září smrdí ve všech směrech.
14.6. | 15:15 asami hirotaši
4
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi dovedete si tu hrůzu představit že tam máte děti kterým nemůžete pomoct a kolem sebe takovej žár ?Tak mějte v sobě trochu lidskosti a zanechte hloupé komentáře děkuji
14.6. | 14:11 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
pichav:CO VI CESI????? :-D :-D :-D Ty se hlavně musíš naučit český jazyk ;-) Vím,vím v první třídě zvláštní školy to ještě moc dobře nejde ty blbne!!!
14.6. | 13:56 pichav
-7
Náhlasit nevhodný komentář
☝ HAZELI DETI Z OKEN !!!! JESTLI NEVEDELI !!!! CO VI CESI !!!!! TAK UZ TO VI TAKY !!!! DETMA NEZATOPIS !!!! SUCHY SE LAMOU ATD !!!! A KDYZ JE VYHODILI !!!! BYLO TO NEJLEPSI RESENI SITUACE !!!! MOZNA ZE Z NEKTEREHO POVSTANE NOVY !!!! NORIS HODIT !!!! ☝
14.6. | 13:36 Tom Sojer
2
Náhlasit nevhodný komentář
@truthwillprevail Je to obrovské neštěstí,co se tam stalo... Jinak máš vcelku pravdu .V New Yorku po necelé hodině požáru "dvojčat" v r.2001 jakože "spadla" a tady hoří přes 12 hodin vkuse,z mrakošu zbylo jen doutnající torzo a nespadl!!! Brzy budou volat "demoliční" ...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme