Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2016
ZPOVĚĎ STUDENTA

Mrtvá učitelka: Bili ji teleskopem, měla modřinu jako tenisák! DOPIS

Šikana učitelky
Zdroj: Profimedia

Na světlo se dostávají další okolnosti v případu tragického úmrtí učitelky, kterou utýrali studenti pražské průmyslovky na Třebešíně. Redakci TV Nova teď napsal student školy email, ve kterém popsal, co všechno musela učitelka vytrpět i to, že se jí snažili pomoci, ale její stav už byl opravdu špatný.

"Jsem jeden ze studentů, kterého paní profesorka Ludmila W. učila. O této situaci jsem se dozvěděl přes jedno video, které udělal nějaký student. Nevím kdo, vím jen, že patřil do třídy, ve které byla trojice aktérů," píše v mailu jeden ze studentů středí průmyslové školy ve Strašnicích v Praze, kde žáci utýrali profesorku k smrti.

 

Tragickou událost už samozřejmě vyšetřuje policie. A na světlo světa se dostávají další šokující informace. "My jsme se jí na to ptali, co jí dělali a ona nám to řekla. Sama nám řekla i další věci, třeba, že jí praštili teleskopem - sama nám ukázala na spodní části předloktí modřinu velikosti asi o něco větší, než je průměr tenisového míčku," šokuje svou výpovědí student školy.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

 

"Psychicky působila velmi zničeně dokonce se při hodinách rozbrečela, když nám to vyprávěla. Dokonce jí prý i vyhrožovali. Měla strach to komukoliv povědět. Naše třída se to rozhodla řešit. Nejprve jsme o jedné hodině zašli s učitelkou do ředitelny. Bohužel bylo nám řečeno, že všem chtějí dát druhou šanci, ale řeší se to. Naneštěstí učitelka se jim bála všechno říct a ukázat to, co měla na sobě za modřiny. Když jsme se dozvěděli, že byla u nějakého řízení, tak za ní spolužák zašel a zeptal se, jestli jim řekla přesně to, co jí dělali. Prý ne, po chvíli se tam prý složila," popisuje student špatný psychický stav týrané ženy, která podle jeho slov nebyla ani schopna popsat, co jí studenti dělají.

 

 

"Ještě více nás naštvalo, že z toho vyvázli jen s půlroční podmínkou zatímco kamarád, který lehce spálil spolužačku zapalovačem, dostal podmínku na 10 měsíců. Dost by mne zajímalo, kde je spravedlnost. Rádi bychom si to s nimi vyřídili. Je nám všem líto, co se učitelce stalo. Byla vážně moc hodná a snažila se pro nás zařídit i zájezd do Britanie. Pro školu dělala, co mohla a takhle se jí odvděčili. Bylo nám řečeno, že prý vina byla na obou stranách, ale jak může být vina na obou stranách? Ona se s každým snažila vyjít po dobrém. Jsem rád, že alespoň někdo to řeší, když ve škole to zametli pod koberec. Jen škoda, že pro ní je už pozdě, ještě více mi je líto její dcery, protože na vše je teď sama. Ve škole pro ní chceme udělat sbírku," uzavírá svůj dopis redakci TV Nova student, který si přeje zůstat v anonymitě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOK: Slzy a ponižování. Kráska Megan Fox byla obětí šikany! Proč ji spolužáci tak nenáviděli?

DRSNÉ ZAČÁTKY: Demi Lovato obětí šikany! Kvůli čemu jí nikdo nedával šanci na úspěch?

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.2. | 11:31 nila
91
Výchova dětí podle vzoru USA nese své plody. Na děti se nesmí zakřičet, ...
13.2. | 20:48 svarcovaerika0123
-16
A proč do školy pořád chodila? To nechápu.
23.2. | 12:47 František Dostál
3
Náhlasit nevhodný komentář
Za nasich mladych let by nam ucitel jednu vrazil nebo dal rakoskou a jeste by ho za to rodice pochvalili co se deje v dnesnich skolach je odstrasujici ucitele nemaj prakticky zadnou autoritu u studentu.
15.2. | 10:24 Anna Malatova
10
Náhlasit nevhodný komentář
Reditel spolupachatel- rodice patrne zazobani- vse dovoleno- odporne..
15.2. | 09:36 Dita Brlicová
11
Náhlasit nevhodný komentář
Důsledek dnešní suverenity žáků.Jen se na ně křivě podívate, už si stěžují. Svá práva mají v malíku, povinnosti jim nic neříkají. Pracuji ve školství, ale tohle by na mne adolescenti z průmyslovky zkusili jen jednou - zatočila bych s nimi, az by se nestačili divit! Soucítím s rodinou te nebohé paní.
14.2. | 16:50 modrasek22
11
Náhlasit nevhodný komentář
Řezat, řezat, řezat, tak jako za starých časů. Dovolil by si tohle dřív někdo? A že jsme mívali ve třídě taky různý kvítka.
14.2. | 14:10 kammil1203
20
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně si myslím, že ti parchanti mají asi bohaté rodiče, když ředitel držel hubu a nic nepodnikl!! Doufám, že těm rodičům někdo změní fasádu za ty parchanty!!!
14.2. | 13:54 kammil1203
17
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mne se na tom týrání podílel i ředitel, který nic nekonal, je spoluviník. Ty žáky, co zavinili smrt té učitelky bych mlátil teleskopickým obuškem, každou hodinu bych jim dal 10 ran, aby viděli jaké to je trpět!! Já mít doma takové spratka, tak mu zlámu kosti!!
14.2. | 11:14 Kamila Peterkova
9
Náhlasit nevhodný komentář
Peníze za lidský život to pomůže a vše napraví směšnééé studente,ted si sypat popel na hlavu a co ty matky studentů co to vychovaly za lidské zrůdy,léčili si chudáčci své komplexy na bezbrané ženské Pověsit je retardy!!!!!
14.2. | 11:10 Kamila Peterkova
9
Náhlasit nevhodný komentář
Kolik studentů o šikaně učitelky vědělo a nikdo za celý rok nebyl schopen dojít na policii a tuto skutečnost oznámit a nechat prošetřit,když vedení školy se k tomuto stavělo laxně,nemuselo to dojít tak daleko a ted student,který o tom psal anonymně do tv nova bude dělat sbírku pro pozůstalou?????
14.2. | 10:59 nemam jmeno
7
Náhlasit nevhodný komentář
Bejt to moje dítě,tak už sedím za vraždu.
14.2. | 10:14 nova-nudle
17
Náhlasit nevhodný komentář
Pracuji ve školství a situace je strašná.Žáky nesmíte potrestat,kromě poznámky,možná snížené známky z chování.A to není žádný trest.Nemůžete jim vynadat, protože si všechno natáčejí, pohlavek nebo facka je tabu.Nemají respekt z učitelů, ale hlavně ani z rodičů. Ale já se jich rozhodně nebojím!!!