Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2018 20:31
tragédie v teplicích

Mrtvé dítě v popelnici: "Bylo to strašné," říkají lidé. Matku zadrželi!

Kriminalisté vypátrali matku mrtvého miminka, které bylo nalezeno ve čtvrtek večer v kontejneru na sídlišti v Teplicích. Ženu už policisté podle informací televize Nova zadrželi a během dne několikrát vyslýchali. Pitva včera prokázala, že se miminko narodilo živé a že ho někdo zabil. Proč - to zatím policie zjišťuje.

"Policisté v souvislosti s případem smrti novorozence zadrželi podezřelou osobu," uvedla mluvčí policie Ústeckého kraje Alena Bartošová. Bližší informace, jestli se jedná o matku dítěte, nebo někoho jiného, zatím nejsou k dispozici. Policie neuvedla ani to, jestli je podezřelou osobou muž, nebo žena.

 

"Nyní probíhají úkony trestního řízení směrem k podezřelé osobě. Vzhledem k těmto úkonům není možné zveřejnit více informací," dodala mluvčí Bartošová. Na případu pracují kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství Ústeckého kraje ve spolupráci s kolegy z Teplic, uvedla policie.

 

 

Miminko bez známek života našel bezdomovec v popelnici v pátek na sídlišti v ulici Zrenjaninská v Teplicích. "Já jsem vykoukla z okna a tam pán volal za námi do poschodí, že našel nějaké miminko. Bylo to strašné," popsala žena, která ve čtvrti bydlí.

 

Pitva později prokázala, že na smrti novorozence se podílel někdo další, takže se jedná o trestný čin. Matku mrtvého miminka policie vypátrala v sobotu ráno. Co bylo motivem vraždy a jak novorozně zemřelo, zatím kriminalisté zjišťují. Podrobnosti by policie měla zveřejnit během neděle.

 

Za vraždu miminka hrozí až doživotní trest vězení. Jen několik stovek metrů od místa, kde bylo tělo novorozence nalezeno, se nachází babybox.

hru TN.cz
Reklama