Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 6.2. 2016 20:16
tragídie v alpách

Mrtví Češi: Měli se naučit, co dělat v lavině! Místo toho je zabila

Lizumer Hutte - údolí, kde lavina zasypala Čechy - 2
Zdroj: Facebook Freeridecamps.cz
Wattener Lizum - údolí, kde lavina zasypala Čechy - ilustrační foto

Sedmnáct Čechů, které zasypala lavina a 5 jich bohužel nepřežilo, se účastnilo kempu pod vedením zkušených instruktorů. Za zájezd zaplatili přes deset tisíc korun, ale někteří se z něj už domů nevrátí.

Podcenili instruktoři nebezpečí hor, když vzali skupinu českých lyžařů do hor i přes varování místních? Tato otázka teď asi zajímá všechny.  Redakce TN.cz se ho snažila telefonicky kontaktovat vedoucího kempu, ale telefon bohužel nezvedal.

 

 

Program campu byl následující: "Camp je čistě šlapací bez použití lanovek a je fyzicky velmi náročný. Každodenní program se přizpůsobuje aktuálnímu stavu a podmínkám. Kromě šlapání a ježdění se věnujeme i práci s lavinovým vybavením," stojí v nabídce zájezdu, kde je i upozornění, že kemp není rozhodně pro všechny zájemce.

 

"Camp je určen pro skupinu 15 fyzicky zdatných lyžařů a snowboardistů ochotných za sjezdem pouze šlapat bez použití lanovek. Věnovat se vám budou 3 koučové, kteří oblast dobře znají a ví. kde najít prašan," lákala nabídka na webu.

 

 

Cena kempu byla 13.750 korun a zahrnovala, 4 noci ubytování, 4x polopenze, freeride coaching, foto & video coaching, informace a filmy k lavinové prevenci, zapůjčení lavinového vybavení Arva (pro zájemce možnost zakoupení se slevou, zapůjčení lavinových batohů, zapůjčení freeridových lyží, pojištění storna.

 

16

GALERIE: Údolí pod Lizumer Hutte, kde lavina zasypala Čechy

Zdroj: Facebook Freeridecamps.cz

Lizumer Hutte - údolí, kde lavina zasypala Čechy - 6

Hodnocení:

 

Bohužel 5 členů se z tohoto zájezdu domů už nevrátí...

 

Podívejte se, jak to vypadá v údolí Wattener Lizum, kde zemřeli Češi pod lavinou: 


 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

hru TN.cz