Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2016 22:23
oslavy bitvy

Muslimové chtějí dobýt Evropu, varoval rakouský kardinál

Christoph Schönborn při prezentaci Amoris Laetita
Zdroj: Profimedia

Rakouský kardinál varuje před islamistickou vlnou, podle něj se muslimové snaží vymýtit křesťanství a ovládnout Evropu. Kardinál Christoph Schönborn své varování zveřejnil během církevního svátku Jména Panny Marie, píše rakouský portál TheLocal.

"Bude se konat dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká: Evropa je u svého konce," zveřejnil portál TheLocal část bohoslužby rakouského kardinála. Ten požádal o smilování nad Evropou, která už utrpěla znatelné ztráty.

 

Schönborn vysvětlil, že lidé tyto ztáty již pocítili a nejedná se jen o ztrátu ekonomickou, ale také lidskou a náboženskou.

 

K varování došlo v rámci 333. výročí bitvy o Vídeň, kdy křesťanská armáda o přibližně 10 tisících mužích v roce 1683 porazila stotisícovou armádu Turků Osmanské říše.Tato bitva je považována za zlomový okamžik, který donutil Turky k ústupu.

 

 

Citlivý komentář přišel v době, kdy jsou vztahy mezi Rakouskem a Tureckem velmi napjaté. Po neúspěšném pokusu o vojenský převrat se podle portálu TheLocal nechal rakouský ministr zahraničí slyšet, že neučiní žádné kroky, které by přiblížily vstup Turecka do Evropské unie.

 

A podle portálu šel ještě dál, když prohlásil: "Jednání o členství není v současné chvíli ničím jiným než fikcí."

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRAŠNÉ: Muslima zavraždili na ulici. Neuvěříte, co bylo důvodem tohoto krutého činu!

VIDEO: Takhle úžasně obdaroval muslim bezdomovce. Budete zírat, až uvidíte, jaký dárek jim dal

klma TN.cz