Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 21:15
Konfliktů přibývá

Muž hodil mezi kuřáky petardy. Jednoho popálil, další jsou v šoku

Zdroj: TV Nova

Protikuřácký zákon začíná rozdělovat českou společnost čím dál víc a přicházejí i první konflikty. Zatím asi ten nejvážnější se stal v Brně, kde naštvaný muž hodil na kuřáky před restaurací petardy.

Výsledkem je jeden popálený mladík a několik lidí v šoku. Nikdo v první chvíli nevěděl, co se vlastně děje. Lidé se báli, že někdo střílí.

 

Stálí hosté potřebují u piva kouřit a lidé v domech vedle pivnice zase spát. V noci konflikt vygradoval a naštvaný soused vytáhl ze šuplíku zbytky pyrotechniky z loňského Silvestra. Petardy zapálil a hodil je na kuřáky pod oknem.

 

A lidé s hrůzou vybíhali, protože nevěděli, jestli se na ulici nestřílí.

 

Bojovník proti cigaretám vzbudil celou ulici a když se štamgasti z nečekaného útoku vzpamatovali, zjistili, že jeden z nich má popálenou nohu. Naštěstí v tu chvíli díky alkoholu necítil bolest.

Zraněný kuřák se sám ošetřil a nikdo ani nevolal policii. Incident je v podstatě malichernost, ale ukazuje, že lidem v okolí restaurací dochází trpělivost

 

Zákonodárci asi plánovali, že pivaři budou u kouření cigaret na čerstvém vzduchu držet bobříka mlčení. Před hospodami po celém Česku to ale vypadá jako pouliční párty a lidé sepisují jednu stížnost za druhou.

 

V Praze dokonce brázdí noční ulice antikonfliktní tým, který dohlíží na dodržování klidu, v jiných městech řeší problémy strážníci.

Věčné cestování mezi hospodou a popelníkem na ulici se nelíbí ani štamgastům. V České Lípě vyjádřili svůj nesouhlas hodně radikálně. Na městské kamery ukazovali během kouření holé zadnice.

pez, Josef Svoboda TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.8. | 20:42 lenka nováková
27
Zmetcii z tn.cz,moc by mě zajímalo,kdo rozhoduje u čeho diskuze bude a u čeho ...
4.8. | 20:26 pichav
-7
☝ A TO JE SPRAVNE !!!! KURACI JSOU ZBYTECNI !!!! JE NA CASE DONUTIT KURAKY !!!! ...
22.8. | 07:34 kimy69
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zákonodárci, vidíte, co jste zase vymysleli za sraččku ?
5.8. | 13:50 Ladislav Bartošek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tomu kkotovi co hodil petardu meli rozbít drzku. A jinak mu hodit petardu do kalhot.
5.8. | 12:41 Stanislav Holešovský
7
Náhlasit nevhodný komentář
Žijem ve svobodné zemi! Můžu kouřit kde chci zlatí komunisti !!! A kde kouřím je moje věc! Stát mi na cigarety nedává tak mohou držet hubu
5.8. | 11:56 jhena
4
Náhlasit nevhodný komentář
Stálí hosté potřebují u piva kouřit, stejné by bylo zakazovat stálím politikum hlasovat a když chceš hlasovat, tak jedině venku na zahrádce, je to naprosto stejná demagogie, jen jíní lidé
5.8. | 10:00 pater11
8
Náhlasit nevhodný komentář
Brzo to nebudou jen petardy.
5.8. | 09:53 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
4.8. 21:01zacotomame - čekáš, že otcové budou učit své dcery až přijdou čmoudi, aby roztáhly nohy a nechaly je na sobě vyřádit ?
5.8. | 09:32 reypal
5
Náhlasit nevhodný komentář
To neni jenom o kuřácích,ale také o slušnosti.Zkuste si poslouchat pár minut kecy ožralého idiota po oknem.A to stačí jeden,natož když jich tam stojí víc.Ale na to stačí smradovou bombu - kyselina máselná. Nevěřili by jste,jak stačí pár kapek rozpustit celou "zahrádku".Pán zvolil jinou ...
5.8. | 08:51 adam12345678901234
-6
Náhlasit nevhodný komentář
To, že se v hospodách nekouří, funguje v civilizovaných zemích už hodně let bez problémů. Akorát ten hloupý a nafoukaný český národ s tím má pořád problém. Kdyby kuřáci, když už stojí v noci před hospodou měli v sobě trochu slušnosti, tak by tam neřvali jak pominutí.
4.8. | 23:30 jansuk
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jo. Můžete se, milý VOJTO, TAKÉ vztekat. Ale nic si nepomůžete a zničíte si jen nervy
4.8. | 23:11 Vojta Také
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jansuk - tohle má do komična daleko.