Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 21:15
Konfliktů přibývá

Muž hodil mezi kuřáky petardy. Jednoho popálil, další jsou v šoku

Zdroj: TV Nova

Protikuřácký zákon začíná rozdělovat českou společnost čím dál víc a přicházejí i první konflikty. Zatím asi ten nejvážnější se stal v Brně, kde naštvaný muž hodil na kuřáky před restaurací petardy.

Výsledkem je jeden popálený mladík a několik lidí v šoku. Nikdo v první chvíli nevěděl, co se vlastně děje. Lidé se báli, že někdo střílí.

 

Stálí hosté potřebují u piva kouřit a lidé v domech vedle pivnice zase spát. V noci konflikt vygradoval a naštvaný soused vytáhl ze šuplíku zbytky pyrotechniky z loňského Silvestra. Petardy zapálil a hodil je na kuřáky pod oknem.

 

A lidé s hrůzou vybíhali, protože nevěděli, jestli se na ulici nestřílí.

 

Bojovník proti cigaretám vzbudil celou ulici a když se štamgasti z nečekaného útoku vzpamatovali, zjistili, že jeden z nich má popálenou nohu. Naštěstí v tu chvíli díky alkoholu necítil bolest.

Zraněný kuřák se sám ošetřil a nikdo ani nevolal policii. Incident je v podstatě malichernost, ale ukazuje, že lidem v okolí restaurací dochází trpělivost

 

Zákonodárci asi plánovali, že pivaři budou u kouření cigaret na čerstvém vzduchu držet bobříka mlčení. Před hospodami po celém Česku to ale vypadá jako pouliční párty a lidé sepisují jednu stížnost za druhou.

 

V Praze dokonce brázdí noční ulice antikonfliktní tým, který dohlíží na dodržování klidu, v jiných městech řeší problémy strážníci.

Věčné cestování mezi hospodou a popelníkem na ulici se nelíbí ani štamgastům. V České Lípě vyjádřili svůj nesouhlas hodně radikálně. Na městské kamery ukazovali během kouření holé zadnice.

pez, Josef Svoboda TN.cz