Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 16:19
povedený chlapík

Muž jel na drogách, bez řidičáku, s kradenými koly i značkami auta

Kradená kola - 2
Zdroj: MP Praha
Mladík byl zfetovaný, bez řidičáku a v autě vezl kradená kola

Kvůli rozbitému přednímu světlu zastavili pražští policisté třicetiletého řidiče. Co ale přišlo potom, připomíná laciný vtip. Nejenže muž neměl řidičák, ale vozidlo mělo falešnou registrační značku, v kufru vezl kradená kola a byl zfetovaný.

Rušné páteční ráno měli strážníci z Prahy 12. Před koncem směny si v Komořanské ulici všimli vozidla, které mělo rozbité jedno přední světlo. Z tohoto důvodu jej zastavili.

 

Ve vozě seděli dva muži. "Řidič jim sdělil, že u sebe nemá občanský průkaz, proto jim své nacionále nadiktoval ústně. Na výzvu, aby předložil řidičský průkaz, třicetiletý muž odpověděl, že mu byl před sedmi lety zadržen, že trest mu nyní vypršel a on bude žádat o navrácení," uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová.

 

Sedmatřicetiletý spolujezdec strážníkům řekl, že registrační značka na autě patří k jinému osobnímu vozidlu. Hlídka si dále všimla, že v kufru auta jsou dvě horská tracková kola.

 

 

Kradená kola - 1
Zdroj: MP Praha

 

"Když se mužů strážníci zeptali, zda jsou kola jejich, přiznali se, že je odcizili v obci Černošice," dodala mluvčí. Strážníci muže na místě zadrželi. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, test na drogy však ukázal pozitivní výsledek. Případem se nyní zabývají policisté. 

pez TN.cz