Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2018 13:19
akce jako z filmu

Muž jel přes přejezd na červenou. Strážníci ho zablokovali autem

Zdroj: TV Nova

Strážníci v České Lípě zastavili řidiče, který projížděl přes železniční přejezd na červenou. Neobešlo se to bez dramatických momentů. Aby ho zastavili, museli mu vjet přímo před auto. Muž přijde o řidičák a minimálně měsíc nebude moci jezdit.

Řidič červené Felicie v České Lípě hazardoval se svými i dalšími životy. Vjel na přejezd, kde svítila výstražná světla. Závory se sice ještě nestihly spustit, jeho přestupek byl však víc než zřejmý.

 

Hlídka strážníků, která jela naproti němu, zareagovala velmi rychle. Řidiči zkřížili cestu a museli ho na silnici zablokovat, aby zastavil. Řidič se vymlouval na to, že se nesoustředil na jízdu a blikajících světel si nevšiml.

 

Strážníci případ předali do správního řízení českolipskému městskému úřadu. Jde o jeden z nejzávažnějších přestupků. Srážky auta s vlakem mají často fatální následky.

 

 

Jen v loňském roce při 171 střetech na vlakových přejezdech zemřelo 34 lidí a 85 bylo zraněno. Drážní inspekce proto v minulosti připravila řadu preventivních kampaní, aby varovala dospělé i děti před riziky, které jim hrozí na železnici.  

mom/Ivan Berka TN.cz
Reklama