Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 4. 2017
GALERIE krásná přestavba

Muž koupil starý srub za pár tisíc. Nádherně ho s rodinou přestavěl

Z polorozpadlé ruiny postavili krásnou chatičku - 6
Zdroj: boredomtherapy.com

Richard Aiken měl jediné přání. Žít ve srubu někde na samotě, kde bude obklopen přírodou. Všechny jeho pokusy o koupi obydlí ale ztroskotaly, protože si to nemohl dovolit. Tak si pořídil za pár tisíc korun starý, téměř rozpadlý domeček v americkém Missouri. S pomocí rodiny z něj vybudoval nádherné obydlí!

Srub, který Američan zakoupil, byl opravdu v hrozném stavu. Od roku 1990 se o stavbu nikdo nestaral. Interiér vypadal ještě hůř. Na rodinu čekalo opravdu hodně práce.

 

Přestavba byla složitější už jen z toho důvodu, že srub přemístili na jiné místo. Kvůli tomuto kroku museli označit každé dřevo, aby potom mohli konstrukci opět poskládat.

 

17

GALERIE: Z polorozpadlé ruiny postavili krásnou chatičku

Zdroj: boredomtherapy.com

Z polorozpadlé ruiny postavili krásnou chatičku - 1

Hodnocení:

 

Své vysněné obydlí opravdu posunul o kus dál. Díry ve dřevě zaplnil tmelem. S rodinou zvládli vybudovat krásný krb z cihel. V domku nechybí ani malá pivnice. Schody postavil z popadaných stromů. Pouze výrobu dveří svěřil odborníkům.

 

 

Richard je z rekonstrukce nadšený! Rozpadlou stavbu koupil v přepočtu zhruba za 3000 Kč. Do samotné přestavby moc peněz neinvestoval, protože vše zvládnul svépomocí. Nejvíce si nyní cení toho, že srub, který si tak moc přál, mu pomáhala postavit jeho rodina.

has TN.cz