Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 13:10
Vražda ve Starém Městě

Muž měl zabít dceru a zranit syna, soud ho poslal do vazby

Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Uherském Hradišti poslal do vazby osmadvacetiletého muže ze Starého Města. Podle policistů ve čtvrtek brutálně napadl své děti. Dvouletou dceru měl zavraždit a u pětiletého syna se o to pokusil.

Podle vyšetřovatelů je muž brutální útočník, který vzal do ruky nůž a ve spánku zavraždil malou dceru. Nejspíš byl opilý a pod vlivem drog. Zaútočil i na svého syna, ten naštěstí přežil.

 

"Ten malý chlapec na tom byl hodně špatně. Myslím, že jestli to viděl, tak z toho byl v šoku," řekla po útoku TV Nova sousedka rodiny.

 

O vazbě rozhodoval soud přes hodinu, verdikt byl ale jednoznačný. "Soud akceptoval návrh státního zástupce a vzal obviněného do vazby. A to z důvodu, že by se mohl vyhýbat trestnímu řízení a mohl pokračovat v trestné činnosti, pro kterou je stíhán," řekl TV Nova státní zástupce Martin Malůš.

 

 

Muž se podle sousedů léčil na psychiatrii v Kroměříži. S manželkou se měl údajně rozvádět. Brutální vraždou se jí chtěl nejspíš pomstít. Přesto ještě pár hodin před čtvrtečním polednem nic takovému brutálnímu činu nenasvědčovalo. Osmadvacetiletému muži teď hrozí patnáct až dvacet let vězení, případně až doživotí.
 

vbo, Petr Zapletal TN.cz