Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.11. 2017 21:16
Žhář v Ostravě

Muž měl zapálit dveře bytu, kde spaly jeho děti! Půjde do vězení

Zdroj: TV Nova

Na čtyři roky a osm měsíců do vězení poslal v úterý olomoucký Vrchní soud Miloše Vrábela. Muž z Ostravy měl podle obžaloby úmyslně založit požár v jednom z bytových domů ve Vítkovicích. Ohrozil tamní obyvatele, včetně svých tří dětí.

Nic jsem neudělal, chtěl jsem si jen zapalovačem posvítit na zámek dveří od bytu - tak nějak by se dala shrnout obhajoba Miloše Vrábela. Do bytu, odkud se odstěhoval a kde žila jeho bývalá družka a jejich děti, ho měla přivolat malá dcera.

 

Byla noc, a tak tam Vrábel posilněný alkoholem vyrazil. Jenomže z bytu se nikdo neozýval. A tak podle obžaloby Vrábel dveře zapálil. Údajně se tak chtěl pomstít své bývalé přítelkyni. Že mohl své vlastní děti otrávit jedovatými zplodinami a kouřem, ho vůbec nenapadlo.

 

Od hořících dveří prý Vrábel v klidu odešel, naštěstí je ale uhasili sousedé. Po pár minutách sám zavolal na policejní linku, ale ne kvůli tomu, že by chtěl požár nahlásit. "Moje děcka jsou samy doma. Chcu zabít svoji ženu," odhalil záznam z policejní linky.

 

Podivné obhajobě ale soud neuvěřil a žháře poslal na čtyři roky a osm měsíců za mříže. Neohrozil totiž podle něj jen vlastní spící děti, ale dalších nejméně patnáct nájemníků bytového domu.

 

 

"Úmyslně založil požár s úmyslem ohrozit zdraví a životy zde přítomných obyvatel," prohlásil mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik. "Soud nedal za pravdu tomu, že by se obžalovaný vytýkaného jednání nedopustil, jak jsme tvrdili po celé trestní řízení," sdělil obhájce Jiří Zídko.

 

Jak může být podobný požár nebezpečný, se přesvědčil před časem i muž z Jirkova na Chomutovsku. Možná chtěl jen postrašit nájemníky. Oheň se ale rychle rozhořel a za dveřmi bytu zemřeli otec se synem. Žháře poslali soudy na 15 let za mříže.

Petr Zapletal/epa TN.cz