Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2017 20:25
Zločinec na útěku

Muž naboural několik aut, policii ujíždí dál! Nezastavily ho ani kulky

Zdroj: TV Nova

Pražským policistům dává od rána zabrat hledaný muž. Petr Votava nenastoupil do vězení, a tak ho měla odvést zásahovka. Zločinec ale sedl do auta a dal se na útěk. Při honičce naboural několik aut a dál uniká.

I pro policisty je celá situace nepřehledná. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan uvedl, že jde o muže, který měl nastoupit do vězení pro majetkovou trestnou činnost. To ale neudělal, a tak ho "navštívila" zásahovka.

 

Policisté chtěli muže zadržet, když jel v kradeném autě. Zločinec ale na nic nečekal a vydal se na útěk. Při honičce s policisty naboural několik aut především v pražském Ořechu.

 

"K zákroku si zásahovka vybrala situaci v obci Ořech, kde probíhá rekonstrukce komunikace a provoz je tam veden kyvadlově. Avšak ani tato složitá dopravní situace muži nezabránila v tom, aby začal policistům ujíždět. Nebraje ohled na to, že zelenou mají vozidla z protisměru," popsal Hulan.

 

16

GALERIE: Policejní honička v Praze

Zdroj: TV Nova

Policejní honička v Praze - 1

Hodnocení:

 

V malé rychlosti se srazil s autem, které zrovna v protisměru jelo. Odřel také policejní jeep, který už pak muže nestíhal. Ani jedna nehoda ho však nezastavila a ujížděl dál.

 

Policisté na auto několikrát vystřelili, ani to ale muže nezadrželo. Podle posledních informací pachatel stále uniká, hledá ho i vrtulník. Jeho auto vypátrali strážníci v Lahovicích. Nikdo nebyl při nehodě ani střelbě zraněn.

 

 

Hledaným mužem je 32letý Petr Votava, po němž policisté pátrají už od října. Měří asi 180 centimetrů, má hubenou postavu, hnědé oči a na krátko střižené vlasy. Policisté prosí veřejnost o pomoc, případné informace volejte na linku 158.

 

Pátrání - Petr Votava
Zdroj: Policie ČR Hledaný Petr Votava

epa TN.cz