Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.8. 2017 21:35
Nelegální chov

Muž načerno chová lva. Sousedy teď děsí už i lvice! Úřady tápou

Zdroj: TV Nova

Už déle než rok nelegálně chová jeden muž ve Zděchově na Vsetínsku sedmi letého lva. Přestože nemá povolení veterinářů ani stavebního úřadu, zvíře odmítá odvézt a provizorní kotec odstranit. Místo toho si pořídil další šelmu, tentokrát lvici. Úředníci s tím prý nic nemohou dělat, navíc se k šelmám bojí vstoupit.

Když nedávno přišli exekutoři bourat ohradu, ve které žije lev Fufi, odešli s nepořízenou. Dvěstěpadesátikilová šelma byla uvnitř a majitel ji odmítal odvést pryč.

 

Přestože chov zakázali i veterináři, za plotem ve Zděchově se nedávno objevila další šelma. K Fufimu si chovatel pořídil ještě mládě lvice. Starosta se obává, aby v obci nevznikla nelegální soukromá zoo.

 

Chovatel si z nařízení úředníků nic nedělá a černou stavbu odstranit odmítá. Lvy prý chová na svém pozemku, který je zabezpečený tak, aby šelmy nemohly utéct.


 

Úředníci se chtějí znovu pokusit nelegální stavbu odstranit. Jenže dokud budou šelmy, kterých se bojí, uvnitř, zřejmě nezmůžou vůbec nic. Chovatel zvažuje, že se kvůli postupu úřadu obrátí na soud.

pez, Martina Julinová TN.cz
Reklama