Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 4. 2018
Místo pac Sieg Heil

Muž naučil psa hajlovat. Teď si u soudu vyslechl trest. VIDEO

Zdroj: YouTube.com

S pokutou vyvázl od soudu třicetiletý Brit, který naučil psa své přítelkyně hajlovat. Video, ve kterém mops Buddha zvedá packu v reakci na nacistický pozdrav Sieg Heil a reaguje na frázi "Zplynuj Židy", viděly na internetu tři miliony diváků.

Třicetiletý Mark Meechan se bránil, že není žádný rasista. Psa naučil reagovat na nacistické fráze, aby naštval svojí přítelkyni, jíž mops Buddha patřil. Video, které na internet umístil, ale viděly 3 miliony diváků a mnozí se netajili tím, že je záběry hajlujícího psa znechutily.

 

Meechan dvouletého mopse naučil reagovat na frázi "Zplynuj Židy". Kdykoliv ji vyslovil, tak pes, který jinak líně polehával, hned vyskočil. Buddhu také Meechan nechal poslouchat projevy Adolfa Hitler a dokonce ho naučil napodobovat nacistický pozdrav.

 

Kdykoliv řekl "Sieg Heil", pes zvednul pravou tlapku. Hajlující pes se rychle stal hitem internetu a tehdy osmadvacetiletý operátor v call centrum na sebe přilákal pozornost policie. Ta jej kvůli tomu, že na internetu zveřejnil rasistické video, dokonce zatkla.

 

Soud trval skoro dva roky. V pondělí se Meechan od soudce Dereka O´Carrolla dozvěděl verdikt. Za zveřejnění "nechutně urážlivého" videa dostal pokutu 800 liber, tedy v přepočtu zhruba 23 tisíc korun, které musí do 6 měsíců zaplatit.

 

 

Na obranu Meechana a jeho práva dělat si legraci ze všeho, včetně holocaust, se postavila celá řada lidí, kupříkladu včetně známého komika Rickyho Gervaise. "Jestli nevěříte, že člověk má právo říct i to, co považujete za nechutně urážlivé, tak nevěříte ve svobodu slova," uvedl Gervais.

 

Sám Meechan se brání, že video vzniklo jako vtip a bylo velmi nešťastné, že se tolik rozšířilo. Chtěl jím jen pobavit sedm svých kamarádů. Kvůli nechtěné popularitě se mu nedaří udržet si zaměstnání. Od chvíle, kdy video obletělo internet, jej vyhodili už z osmi prací.

 

 

Co se Meechanovi povedlo perfektně, bylo naplnit jeho původní záměr naštvat přítelkyni. Ta je na něj naštvaná ještě teď, po dvou letech. "Jsem zvyklá, že byl roztomilý pejsek, kterého jsem nosila jako miminko. A on ho v tom videu zneužil, aby vypadal jako monstrum. Můj maličký pejsek vypadá jako monstru. Nacisti monstra," zlobí se Suzanne Kelleyová.
 

vbo TN.cz
Reklama