Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2017 22:52
Dobře to dopadlo

Muž porazil rakovinu oka, nemoc ale diagnostikovali jeho dětem!

Luke i jeho děti trpěli rakovinou - 1
Zdroj: Instagram
Luke i jeho děti už jsou naštěstí zdraví

Neuvěřitelně smutný osud potkal 36letého Lukea Rollinsona z Nového Jižního Walesu, který v dětství kvůli rakovině přišel o oko. Zákeřnou nemoc teď lékaři diagnostikovali i oběma jeho dětem.

Lékaři Lukeovým rodičům sdělili, že má jejich syn rakovinu, když mu bylo pouhých 18 měsíců. V šesti letech Luke kvůli retinoblastomu o oko přišel, od té doby netrpěl žádnými komplikacemi. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Proto Lukea ani nenapadlo, že by mohl genetickou mutaci, která způsobuje rakovinu, předat svému synovi. Když se Eli narodil, bylo všechno v pořádku. Až ve čtyřech měsících si Luke s manželkou Katie všimli, že na fotkách má stejný záblesk v očích, jako kdysi jeho otec.

 

Diagnóza byla zdrcující - Eli trpí stejnou rakovinou jako Luke před třiceti lety. "Věděli jsme, že existuje ta šance. Nebyli jsme si ale jistí, jestli moje rakovina byla genetického původu nebo ne," vysvětlil Luke.

 

 

16

GALERIE: Luke i jeho děti trpěli rakovinou

Zdroj: Instagram

Luke i jeho děti trpěli rakovinou - 1

Hodnocení:

 

Lékaři našli za Eliho okem malý tumor, který vyoperovali a dokázali tak jeho orgán zachránit. Tím ale bitva Lukeovy rodiny s rakovinou neskončila. Když byla Katie těhotná podruhé, už nenechali nic náhodě a nechali si udělat prenatální testy.

 

 

 

Po narození malé Harper se připravili na nejhorší - a opravdu to přišlo. I Lukeova dcera měla za pravým okem obrovský nádor. Když bylo holčičce pouhých 12 dní, musela na chemoterapii. "Jak může žena nosit pod srdcem dítě po devět měsíců a pár dní po porodu jí řeknou, že miminko potřebuje chemoterapii? Láme mi to srdce," prohlásil Luke.

 

I s Harper ale nakonec vše dobře dopadlo, už jsou jí dva roky a užívá si bezstarostného dětství. "Ani jeden si to nebude pamatovat. Kdyby jim bylo šest nebo sedm, tak možná ano, ale takhle byli oba hrozně malí," zůstává Luke pozitivní.

epa TN.cz
Reklama