Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 9. 2017
Děsivý případ

Muž se po hádce pokusil upálit spolubydlící, hrozí mu i doživotí

Pokus o dvojnásobnou vraždu - 3
Zdroj: Policie

Olomoučtí kriminalisté obvinili z pokusu o dvojnásobnou vraždu osmačtyřicetiletého muže ze Zábřehu. Ten se podle vyšetřovatelů pokusil letos v březnu po hádce upálit své dva spolubydlící. V pokoji totiž rozdělal oheň a pak odešel do hospody.

"Z dosavadního průběhu vyšetřování vyplývá, že se muž 16. března večer dostal v rodinném domě do potyčky s jedním ze svých spolubydlících. Poté, co došlo ke vzájemnému slovnímu napadání, spolubydlící na obviněného zaútočil i fyzicky," popsal začátek sporu policejní mluvčí Libor Hejtman.


Nutno poznamenat, že oba muži byli při hádce opilí. Nyní obviněný muž se ovšem rozhodl spor "vyřešit" vskutku originálním způsobem - odešel do svého pokoje, kde rozdělal oheň.

 

"Počkal, až se plamen rozhoří a dům opustil, aniž by varoval ostatní spolubydlící. Z domu odešel do nedaleké restaurace, kde se svým skutkem svěřil personálu a požádal, ať někdo přivolá hasiče. To, že se v domě nacházejí další dva lidé, ale zamlčel," přiblížil mužovu chladnokrevnost mluvčí.Hasiči z domu oba muže vynesli ven, jeden už byl ovšem v bezvědomí. Pokud by muži v domě bez pomoci zůstali, podle znaleckého posudku by zahynuli.


Podle Olomouckého deníku měl muž nyní obviněný z dvojnásobné vraždy oplétačky se zákonem už v minulosti. Soud ho poslal do vazby.


Policisté delší dobu incident vyšetřovali jako obecné ohrožení z nedbalosti, až před pár dny kvalifikaci výrazně zpřísnili na dvojnásobný pokus o vraždu. Muži teď hrozí vězení v délce 15 až 20 let, ale také výjimečný trest včetně doživotí.


16

GALERIE: Pokus o dvojnásobnou vraždu

Zdroj: Policie

Pokus o dvojnásobnou vraždu - 1

Hodnocení:

pez TN.cz