Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.10. 2017 12:39
nehoda na Příbramsku

Muž se přizabil na čtyřkolce, když bez helmy narazil do domu

Zdroj: TN.cz

Velmi vážně se v sobotu v noci zranil asi čtyřicetiletý muž na čtyřkolce, když u Rybníků na Příbramsku narazil do domu. Neměl přilbu, do nemocnice ho v bezvědomí transportoval záchranářský vrtulník.

Těžká nehoda se stala před 23. hodinou na začátku osady Dolík.

 

“Uslyšel jsem strašnou ránu, u baráku stála čtyřkolka s běžícím motorem a kus vedle ležel chlap s rozbitou hlavou a chrčel,“ popsal TN.cz majitel domu. Zavolal na tísňovou linku a poskytl zraněnému první pomoc.

 

“Neměl helmu a z hlavy mu strašně tekla krev, snažil jsem se to zastavit,“ dodal s tím, že kromě přilby muži chyběly i boty, které mu odlétly silou nárazu.

 

Na bytelném kamenném domě nevznikla žádná škoda
Zdroj: TN.cz Na bytelném kamenném domě nevznikla žádná škoda

 

Zraněného se po chvíli ujali záchranáři, kteří vzhledem k jeho stavu přivolali vrtulník. Ten muže, který byl stále v bezvědomí, přepravil do pražské motolské nemocnice.

 

Podle stop řidič nevybral levotočivou zatáčku a drhnul o svodidla. Čtyřkolka poté narazila do okraje kamenného domu. Je možné, že muž z ní vypadl ještě před tím.

 

Šofér nevybral zatáčku, obrousil svodidla a letěl na dům
Zdroj: TN.cz Šofér nevybral zatáčku, obrousil svodidla a letěl na dům

 

Okolnosti havárie prověřují dopravní policisté. Dechovou zkoušku na alkohol nemohl řidič podstoupit, v zavazadlovém prostoru vozidla však policisté objevili téměř prázdnou lahev rumu. Podle zmíněného svědka ale ze zraněného alkohol cítit nebyl.

 

 

Čtyřkolka náraz odnesla nalomeným kolem a pochroumaným předkem. Na domě žádná škoda nevznikla, ze zdi se ulomilo jen pár větviček popínavého břečťanu.

 

TN.cz