Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 14:46
plní si sen

Muž si na zahradě staví obří loď! Kopii známé válečné plachetnice

Muž si staví loď na domě - 1
Zdroj: Dmitry Romanenko

Ruský kutil se rozhodl, že si na zahradě postaví obrovskou loď. Po letech dřiny mu nad dílnou vyrostla velká plachetnice. Nadšenec se inspiroval historií - jedná se totiž o kopii slavné válečné lodě admirála Francise Drakea. Stále však není dokončená.

Šikovný Valeriy Vasilevich žije v ruské vesnici Kupino. Už jako malý kluk snil o tom, že si jednou postaví loď a vyjede s ní na cestu kolem světa. S kamarády sedával u moře a sledoval námořníky, jak vyplouvají na moře. Představoval si, jaké by asi bylo, na jedné takové také odplout.

 

Tento sen si nikdy nesplnil. Šel studovat zemědělství a rostlinné výrobě se věnuje celý život. Láska k lodím ho ale nikdy neopustila. Začal si stavět malé dřevěné loďky. Postavil desítky koupií válečných plachetnic.

 

15

GALERIE: Muž si staví loď na domě

Zdroj: Dmitry Romanenko

Muž si staví loď na domě - 1

Hodnocení:

 

Protože se v tomto koníčku "našel", chtěl výrobu posunout ještě o něco dál. Začal stavět obrovskou loď nad svou dílnou. Vybudoval kopii plachetnice s názvem Zlatá laň, se kterou bojoval admirál Francis Drake.


 

Vasilevich plachetnici staví ve svém volném čase. Začal už v roce 2011 a zatím stále není úplně dokončená. Až bude zcela hotová, rád by v ní vystavil malé modely lodí, které vyrobil.

has TN.cz