Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2017 15:24
Poznáte ho?

Muž si nepamatuje jméno, nemá doklady. Policii odříkává modlitby

Neznámý muž z Těrlicka
Zdroj: Policie ČR
Nepoznáte muže na fotografii?

Policisté se snaží rozplést podivný případ muže, kterého našli v Těrlicku na lavičce. Nepamatuje si své jméno a nemá u sebe žádné doklady. Mluví česky a polsky, podle policejní mluvčí odříkává náboženské texty.

Muže našli strážníci v úterý asi hodinu po půlnoci. Seděl na lavičce autobusové zastávky Zelené město v Těrlicku na Karvinsku. Byl dezorientovaný, neměl u sebe doklady a nedokázal policistům říct, jak se jmenuje, ani odkud pochází.

Reklama

 

Policie proto prosí veřejnost o pomoc s identifikací. "Jedná se o muže ve věku kolem 60-65 let, vysoký asi 175 cm, štíhlé postavy, prošedivělé krátké vlasy, prošedivělý knír po nosem a na obličeji strniště," informovala policie. Oblečen byl do světlé látkové bundy a modrých džín, na nohou měl šedo-černé botasky.

 

Fotografie zveřejnili policisté už v úterý, poté ale poprosili o jejich stažení. Ozval se jim totiž někdo, kdo muže údajně poznal. To se ale ukázalo jako omyl, oba muži si byli jen hodně podobní.

 

 

Podle policejní mluvčí Zlatuše Viačkové byl neznámý muž hospitalizován na psychiatrickém oddělení. Mluví česky a polsky, příliš ale nespolupracuje a stále si nic nepamatuje. Dokola prý odříkává nějaké náboženské texty.

 

Pokud byste muže poznali, volejte na tísňovou linku 158, nebo přímo na obvodního oddělení v Těrlicku na čísle 974 734 795.

epa TN.cz
Reklama