Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 8. 2017
ušetří peníze

Muž si postavil ekologický hobití domek. Splnil si svůj sen z dětství

Hobití dům v Austrálii - 4
Zdroj: APTN

Australan si splnil svůj sen - postavil si ekologický domek, který zasypal hlínou. Tvrdí, že ušetří hodně peněz za energie.

Nigel Kirkwood z Austrálie postavil úžasné hobití bydlení. Pětadvacet let pracoval jako horník, ale už v dětství ho prý nadchla představa, že si jednou postaví ekologický domek v zemi.

 

Domek je vybudovaný pod hlínou. Jeho konstrukce je vyrobena z kvalitní oceli, která by měla zvládnout i náročné povětrnostní podmínky. Majitel stavbu vymyslel tak, aby v ní bylo dostatek světla, i když je pokryta hlínou. Na střeše je tráva. Vysázel také květiny, které v létě vykvétají.

 

16

GALERIE: Hobití dům v Austrálii

Zdroj: APTN

Hobití dům v Austrálii - 1

Hodnocení:

 

Dům je podle Kirkwooda energeticky úsporný. Je v něm příjemně za každého počasí. Majitel údajně ušetří 100 dolarů (2 200 korun) měsíčně na energiích, protože neprotopí tolik jako dříve. Už jen z toho důvodu je jeho domek prospěšný pro ekologii.

 

Muž je ze stavby nadšený. V září má v plánu uspořádat "den otevřených dveří" ve svém hobitím obydlí. Chce totiž inspirovat ostatní, aby stavěli ekologicky v souladu s přírodou. Majitel o domě mluví jako o splněném snu.

ham TN.cz